Adam Gyurcso w Pogoni Szczecin

Autor: archiwum se.pl Adam Gyurcso w Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:2. Kolega Nemanji Nikolica daje zwycięstwo

2016-02-15 22:52

Pogoń Szczecin pokonała Koronę Kielce 3:2 w ostatnim meczu 22. kolejki Ekstraklasy. Wejście smoka do polskiej ligi zaliczył Adam Gyurcso, którego gol zapewnił zwycięstwo podopiecznym Czesława Michniewicza. "Portowcy" zachowali 4. miejsce, z kolei "żólto-krwiści" nie wykorzystali szansy awansu do czołowej ósemki.

Nikolić namówił go na Ekstraklasę

Adam Gyurcso trafił do Szczecina w przerwie zimowej z węgierskiego Videotonu, w którym występował również Nemanja Nikolić. To właśnie napastnik Legii namówił nowego gracza "Portowców" na transfer do Ekstraklasy.

- Polecał mi polską ligę, a kilka dni temu potwierdził, że Pogoń jest solidnym klubem pod względem sportowym i organizacyjnym - powiedział nam Gyurcso. - Miałem sporo ofert, ale to Pogoni zależało na mnie najbardziej.

Gyurcso daje komplet punktów

W meczu kończącym 22. kolejkę Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmowała na własnym boisku Koronę Kielce. Jednak to goście znacznie lepiej rozpoczęli tą rywalizację, ponieważ już po kwadransie gry prowadzili dwoma bramkami.

Zobacz: Adam Gyurcso w Pogoni Szczecin. Na Ekstraklasę namówił go Nikolić

Podopieczni Czesława Michniewicza wzięli się do roboty po przerwie. Sygnał do odrobiania strat dał swoim kolegom Rafał Murawski. I już po 10 minutach mieliśmy remis za sprawą Adama Frączaka. Kropkę nad "i" postawił nowy nabytek "Portowców" Adam Gyurcso, dla którego był to debiut w polskiej Ekstraklasie. Czy pójdzie drogą Nemanji Nikolicia, który ma na swoim koncie już 23 gole w premierowym sezonie? Kibice Pogoni nie mieliby nic przeciwko, aby Węgier zaliczył tyle samo asyst.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:2 (0:2)

0:1 - Bartłomiej Pawłowski 7'
0:2 - Airam Cabrera 17'
1:2 - Rafał Murawski 59'
2:2 - Adam Frączczak 70'
3:2 - Adam Gyurcso 78'

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski (60' Ricardo Nunes) - Mateusz Matras, Rafał Murawski, Marcin Listkowski (46' Łukasz Zwoliński), Takafumi Akahoshi (67' Dawid Kort), Adam Gyurcso - Władimir Dwaliszwili.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Radek Dejmek, Dmitrij Wierchowcow, Kamil Sylwestrzak - Vlastimir Jovanović, Charlie Trafford (61' Aleksandrs Fertovs), Bartłomiej Pawłowski, Nabil Aankour (80' Łukasz Sekulski), Łukasz Sierpina - Airam Lopez Cabrera (71' Przemysław Trytko)