SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Oszalał na wizji i stracił pracę! Islandzki komentator zdobył sławę i poszedł na bezrobocie [WIDEO]

Oszalał na wizji i stracił pracę! Islandzki komentator zdobył sławę i poszedł na bezrobocie [WIDEO]

26.06.2016, godz. 11:50
Islandia - Węgry
Islandia - Węgry foto: EAST NEWS

Gudmundur Benediktson - idealny przykład człowieka, jak w kilka dni z nieba trafić wprost do piekła. Na finiszu fazy grupowej sprawozdawca islandzkiej telewizji Simmin oszalał. Piłkarze z jego kraju w ostatnich sekundach pokonali Austriaków, a on zwariował na wizji. Nagranie z jego egzaltowanym komentarzem trafiło na czołówki wszystkich największych portali. Stał się sławny. W efekcie, po kilku dniach... trafił na bezrobocie.

Benediktson nie jest zawodowym komentatorem. To jego praca dodatkowa. Hobby. Z zawodu jest trenerem. Do niedawna pracował w KR Reykjavik. Do niedawna, bo właśnie otrzymał wypowiedzenie. Nie pomogło nawet poświęcenie i regularne loty szkoleniowca z Francji z powrotem na Islandię, byle tylko móc dalej szkolić swoich podopiecznych. Jego drużyna przegrała trzecie spotkanie z rzędu - tym razem 1:2 z IA Akranes - a on otrzymał wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. - Komuś musiała nie spodobać się jego popularność - stwierdził dziennikarz innego portalu sportowego na Islandii. Popularność, która akurat na tej małej wyspie wcale nie musi dać mu pracy. - Utrata pracy na Islandii to cios. Mamy mały rynek pracy, a liczba etatów jest ograniczona - stwierdził dziennikarz Hoerdur Jonsson.

Był w niebie. Zyskał sławę. Trafił do piekła. A mówią, że to w Polsce są problemy ze znalezieniem roboty.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: