Lech Poznań - Videoton

Autor: CYFRA SPORT Lech Poznań - Videoton

Lech Poznań zagra w Lidze Europy! Videoton zmiażdżony w dwumeczu

2015-08-27 22:59

Lech Poznań awansował do fazy grupowej Ligi Europy! W rewanżowym meczu z Videotonem wygrał 1:0 po bramce Tomasza Kędziory. Samo spotkanie nie porywało, ale mistrzowie Polski wykonali zadanie. Obronili przewagę z pierwszego spotkania (3:0), potwierdzając swoją wyższość skromnym zwycięstwem na Węgrzech. Teraz podopieczni Macieja Skorży mogą w spokoju czekać na piątkowe losowanie.

Videoton - Lech Poznań 0:1 w meczu rewanżowym 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski nie mieli żadnego problemu z awansem do fazy grupowej LE. U siebie wygrali przecież 3:0, a na wyjeździe dorzucili jednego gola, ponownie zachowując czyste konto. Mecz na Węgrzech, deliaktnie mowiąc, nie był najwyższych lotów, ale to sprzyjało ekipie "Kolejorza".

Videoton - Lech Poznań: transmisja TV i STREAM

Gospodarze nie rzucili się do szaleńczych ataków, wyglądali na pogodzonych z losem już od pierwszej minuty. Po dramatycznej pierwszej połowie przyszło lekkie orzeźwienie w drugiej. W 56. minucie jedynego gola strzelił Tomasz Kędziora, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza Videotonu Danilovicsa.

Videoton - Lech Poznań: relacja LIVE w INTERNECIE [WYNIK, SKŁADY]

W piątek 28 sierpnia Lech Poznań pozna swoich grupowych rywali w Lidze Europy. Serdecznie zapraszamy na relację LIVE z losowania.

Videoton - Lech Poznań 0:1 (0:4 w dwumeczu)
Kędziora 56

Videoton: Danilovics - Szolnoki, Vinícius, Juhász, Fejes - Luijckx (57. Simon), Trebotic - Koltai (58. Gyurcsó), Kovács, Ivanovszki - Feczesin (71. Rudolf)

Lech: Burić - Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas - Trałka, Dudka - Formella, Hamalainen (72. Holman), Pawłowski (74. - Thomalla (82. Kurbiel)

Żółte kartki: Fejes, Luijckx, Simon - Thomalla, Formella