Lech Poznań zlał Videoton 3:0! "Kolejorz" jest jedną nogą w Lidze Europy

2015-08-21 1:01

Lech Poznań - Videoton 3:0 w meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy! Podopieczni Macieja Skorży zapomnieli na chwilę o fatalnej formie ligowej i w dobrym stylu rozprawili się z drużyną mistrza Węgier. Bramki dla Lecha strzelali Karol Linetty, Denis Thomalla i kapitan zespołu Łukasz Trałka! Trzybramkowa zaliczka przed rewanżem praktycznie gwarantuje mistrzowi Polski miejsce w fazie grupowej Ligi Europy.

Spotkanie Lech Poznań - Videoton w ramach eliminacji do Ligi Europy zakończyło się po myśli mistrzów Polski! Już od pierwszej minuty dało się wyczuć przewagę "Kolejorza" i brak organizacji u gości. Być może miało to związek ze zwolnionym niedawno trenerem, ale my nie będziemy się nad tym rozwodzić. Lech, jak na swoją ligową formę, zagrał niezły mecz i wynik 3:0 był najniższym wymiarem kary dla Videotonu.

Lech Poznań - Videoton: wynik 3:0

Warto docenić środek pola w drużynie Macieja Skorży, który funkcjonował fantastycznie! Karol Linetty wraz z Łukaszem Trałką kasowali większość akcji gości, a także sami wpisali się na listę strzelców. Ten pierwszy zrobił to w 11. minucie, a kapitan ustalił wynik spotkania na 3:0 w 68. minucie. Po drodze swoje trafienie dorzucił także Denis Thomalla.

Lech Poznań - Videoton: relacja LIVE i transmisja TV

Rewanż wydaje się być czystą formalnością, ale w europejskich pucharach nigdy nic nie wiadomo. Lech musi zapomnieć o wysokim wyniku z pierwszego meczu i pojechać na stadion Videotonu po zwycięstwo!

Lech Poznań - Videoton 3:0 (1:0)
Linetty 11, Thomalla 57, Trałka 68

Lech: Burić – Kędziora, Dudka, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Lovrencsics (80. Robak - 89. Holman), Hamalainen (85. Formella), Pawłowski – Thomalla

Videoton: Danilović – Szolnoki, Lang, Vinicius, Fejes – Patkai (72. Trebotić), Simon – Gyurcso (88. Sejben), Soumah (58. Kovacs), Oliveira – Ivanovski

Żółte kartki: Linetty, Burić - Simon, Ivanovski