Zagłębie Lubin, Łukasz Janoszka

Liga Europy: Koniec przygody Zagłębia z pucharami. Odpadło z wicemistrzem Danii

2016-08-04 23:24

Zagłębie Lubin nie zdołało odrobić strat z pierwszego meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Europy (przegrana 1:2) i po remisie 1:1 w rewanżu odpadło z pucharów. W grze pozostał wicemistrz Danii SonderjyskE, ale "Miedziowi"mogą czuć spory niedosyt, bo w tym dwumeczu byli drużyną lepszą.

Zagłębie przegrało w Lubinie 1:2, ale przed rewanżem kibice "Miedziowych" byli pełni nadziei. Ich ulubieńcy pokazali się z dobrej strony, a porażka bardziej wynikała z błędów, niż tego, że rywal był drużyną silniejszą. Z podobnym nastawieniem do rewanżu podeszli podopieczni Piotra Stokowca, których gra od samego początku wyglądała bardzo dobrze.

Lubinianie byli zadziorni, agresywni, ale też skuteczni w odbiorze. Choć w pierwszych minutach to SonderjyskE naciskało i stworzyło kilka sytuacji po błędach obrońców Zagłębia, to w kolejnych fragmentach spotkania stroną dominującą byli goście. Ich niezła gra znalazła przełożenie na gola w 22. minucie, kiedy to kapitalne dośrodkowanie Dorde Cotry na bramkę zamienił Lubomir Guldan. Do końca pierwszej połowy gościom nie udało się trafić, ale ich występ przed przerwą mógł nastrajać pozytywnie.

Wydawało się, że w drugich 45 minutach podopieczni Stokowca rzucą się na rywali - w końcu do awansu brakowało im zaledwie jednego gola - ale sytuacja boiskowa wyglądała zgoła inaczej. "Miedziowi" z minuty na minutę gaśli w oczach, na co wpływ miało z pewnością ich przygotowanie fizyczne. Sam trener także nie pomagał, bo pierwszą zmianę przeprowadził dopiero w 68. minucie, kiedy to na tablicy wyników widniał już remis 1:1. Chwilę wcześniej gola głową zdobył bowiem Marc Pedersen, który wykorzystał nieporozumienie obrońców Zagłębia i trafił do siatki strzałem głową.

Zagłębie nie potrafiło się już poderwać, choć stworzyło sobie jeszcze jedną niezłą sytuację. Po rzucie rożnym w słupek trafił Guldan, ale trzeba go usprawiedliwić, bo miał bardzo ostry kąt. Podopieczni Stokowca grali lepiej w obu spotkaniach, jednak nie zdołali wyeliminować wicemistrza Danii. Zadecydowały detale, i choć gra "Miedziowych" wyglądała dobrze, to po tym dwumeczu z pewnością będą oni mieli ogromny niedosyt.

SONDERJYSKE- ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1 (0:1)

Bramki: Pedersen 66 - Guldan 22

Żółte kartki: Uhre - Guldan, Vlasko

SonderjyskE: Skender – Pedersen, Kanstrup, Maak, Dal Hende – Madsen – Kroon (76. Klove), Guira, Romer, Absalonsen – Bechmann (81. Uhre).

Zagłębie Lubin: Polacek - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Kubicki, Ł. Piątek - Janus (68. Janoszka), Starzyński, Vlasko (85. Tosik) - K. Piątek (72. Papadopulos)