Liga Europejska: Rapid za dobry na Śląsk

2011-08-19 0:41

Zaczęło się obiecująco. Już w 5. minucie Argentyńczyk Cristian Diaz po podaniu Sebastiana Mili miał świetną okazję, ale trafił w boczną siatkę. Dziesięć minut później Mila z rzutu wolnego był bardziej skuteczny i wpakował piłkę do siatki Rapidu Bukareszt.

Na tym jednak skończyły się radosne chwile Śląska w meczu IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Dobrze zorganizowani, świetni technicznie i taktycznie Rumuni zdobyli trzy gole i (raczej) wybili Polakom marzenia o grze w fazie grupowej.

Pechowa była zwłaszcza strata pierwszej bramki przez gospodarzy. Choć strzał Rumuna był piękny, to jednak piłka nie wpadłaby do siatki, gdyby nie odbiła się od Sebastiana Mili. Rewanż zostanie rozegrany w Timiszoarze, bo stadion Rapidu nie spełnia wymogów UEFA.

Śląsk - Rapid 1:3

1:0 - Mila 17. min, 1:1 - Grigore 25. min, 1:2 - Roman 34. min, 1:3 Surdu 79. min

Śląsk: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Wasiluk Ż, Socha Ż - Dudek (72. Sztylka), Elsner, Sobota (46. Madej), Mila Ż, Cetnarski (46. Voskamp) - Diaz Ż

Rapid: Coman - Duarte Ż, Antonio Ż, Alexa, Grigore (57. Apostol), Cassio (76. Pancu), Herea, Roman, Burca, Bozovic, Surdu (85. Grigorie)

IV runda kwalifikacji do Ligi Europy (mecze, które zakończyły się do zamknięcia tego wydania gazety)

Legia Warszawa - Spartak Moskwa 2:2 ; Maccabi Tel Awiw - Panathinaikos 3:0; Worskla Połtawa - Dinamo Bukareszt 2:1; Ekranas Poniewież - Hapoel Tel Awiw 1:0; Steaua Bukareszt - CSKA Sofia 2:0; Lokomotiw Moskwa - Spartak Trnava 2:0; Liteks Łowecz - Dynamo Kijów 1:2; FC Thun - Stoke 0:1; Aalesunds FK - AZ Alkmaar 2:1; FC Vaslui - Sparta Praga 2:0; Omonia Nikozja - Red Bull Salzburg 2:1; FC Zestafoni - FC Brugge 3:3; HJK Helsinki - Schalke 04 2:0; Austria Wiedeń - Gaz Metan Medias 3:1