SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Nie będzie wzmocnień Atletico Madryt. Zakaz transferowy podtrzymany

Nie będzie wzmocnień Atletico Madryt. Zakaz transferowy podtrzymany

01.06.2017, godz. 15:58
Atletico Madryt
Atletico Madryt foto: EAST NEWS

Bardzo złe wieści dla Atletico Madryt. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie podtrzymał decyzję FIFA o zakazie transferowym dla "Los Colchoneros". To oznacza, że do końca 2017 roku trzecia drużyna La Liga musi się obyć bez wzmocnień. Do Madrytu nie trafi więc m.in. gwiazda Olympique Lyon - Alexandre Lacazette.

Atletico Madryt zostało ukarane zakazem transferowym za nieprawidłowości przy zatrudnianiu młodych zawodników. FIFA poinformowała, że "Los Colchoneros" naruszali przepisy nawet ponad sześćdziesiąt razy! W tym samym czasie ukarany został też Real Madryt, ale ostatecznie uznano, że drugi klub z Madrytu nie popełniał przewinień na taką skalę, jak rywale zza miedzy, i ostatecznie wyrok skrócono.

Atletico próbowało się od decyzji odwołać, by już w tym okienku móc dokonywać transferów. Apelacja złożona do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie została jednak odrzucona, a tym samym podtrzymano zakaz. To z kolei oznacza, że latem do "Los Colchoneros" nie trafi żaden nowy piłkarz.

To bardzo złe wieści dla Diego Simeone i jego zespołu. Jakiś czas temu głośno mówiło się o transferze Alexandre'a Lacazette'a z Olympique Lyon, a potwierdził to nawet prezes tego drugiego klubu. Teraz Francuz musi się wstrzymać z przenosinami do Madrytu, ale dużo bardziej prawdopodobne jest, że po prostu wybierze inny kierunek. Atletico ma więc problem, bo bardzo prawdopodobne jest odejście z drużyny Antoine'a Griezmanna, którym interesuje się m.in. Manchester United.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: