SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Ronaldinho znów w Barcelonie! Messi i Neymar zachwyceni [ZDJĘCIA]

Ronaldinho znów w Barcelonie! Messi i Neymar zachwyceni [ZDJĘCIA]

24.05.2017, godz. 16:30
Ronaldinho i Leo Messi
foto: Twitter

To właśnie w FC Barcelona Ronaldinho odnosił największe sukcesy i przeżywał najlepszy czas w swojej karierze. I choć później był w klubie niechciany, to i tak został jednym z jego ambasadorów. A teraz postanowił wesprzeć piłkarzy przed sobotnim finałem Pucharu Króla i odwiedził ich na treningu. Leo Messi czy Neymar byli wręcz zachwyceni!

To właśnie podczas gry w Barcelonie był uznawany za najlepszego piłkarza świata. Prowadził drużynę do kolejnych tytułów, za jego czasów "Duma Katalonii" zdobyła Puchar Europy po czternastu latach przerwy, odzyskała dawny blask i chwałę. Ronaldinho był na boisku prawdziwym magikiem, ale z czasem jego forma się obniżała. A to z kolei powodowało, że coraz więcej mówiło się o jego pozaboiskowych wybrykach i rozrywkowym stylu życia. Choć kibice go uwielbiali, to w klubie w pewnym momencie stał się niechciany i ostatecznie go opuścił.

Mimo to Barcelona znalazła miejsce w jego sercu, a i jej przedstawiciele postanowili wykorzystać jego ogromną rozpoznawalność. Po zakończeniu zawodowej kariery zaproponowali mu więc rolę ambasadora "Barcy" i jak na razie Brazylijczyk spisuje się znakomicie. A ostatnio postanowił wesprzeć piłkarzy z Camp Nou przed sobotnim finałem Pucharu Króla, który jest jedyną szansą na jakiekolwiek trofeum zespołu w tym sezonie.

Ronaldinho odwiedził bowiem trening pierwszej drużyny i chyba na moment znów poczuł się, jakby był piłkarzem. Spotkał m.in. swojego byłego kolegę z boiska Leo Messiego, którego był mentorem podczas jego pierwszy lat w dorosłym zespole Barcelony. A sami zawodnicy byli zachwyceni jego wizytą. Szczególnie Neymar, który powitał rodaka przyjacielskim, ale pełnym szacunku i podziwu uściskiem. Tak traktuje się legendy!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: