Bayern Monachium - FC Porto

Autor: East News Radość godna występu Bayernu

Liga Mistrzów. Bayern Monachium ZMIAŻDŻYŁ FC Porto. Dwa gole Roberta Lewandowskiego w pogromie!

2015-04-22 10:38

Bayern Monachium - FC Porto 6:1! To była demonstracja siły i absolutna dominacja. Kosmiczny Bayern pokazał wszystkim niedowiarkom, że mecz w Portugalii był tylko wypadkiem przy pracy. Duży udział przy pogromie na Allianz Arena miał Robert Lewandowski. Polak zdobył dwie bramki i był kluczową postacią zespołu.

Miazga. Masakra. Rzeźnia. Krwawa jatka - wszystkie te określenia pasują jak ulał do rewanżowego starcia Bayern - Porto na Allianz Arenie. Po pierwszym meczu w Portugalii mało kto spodziewał się, że "Smoki" tak łatwo oddadzą miejsce w półfinale. Mistrzowie Niemiec od pierwszych minut rzucili się na rywali jak wygłodniała zwierzyna i rozszarpali piłkarzy Porto!

Bayern -FC Porto. Thomas Mueller: Jesteśmy przyparci do muru, ale nie potrzebujemy cudu [WIDEO]

W pierwszej połowie siatka bramki gości ledwo wytrzymała. Gole dla gospodarzy wpadały z prędkością światła. Już w 40. minucie było 5:0, a swój udział w tym wyniku miał Robert Lewandowski. Polak zdobył dwie piękne bramki. Po przerwie Porto było stać tylko na trafienie honorowe, na które tuż przed końcem odpowiedział jeszcze Xabi Alonso. Hiszpan uderzył z rzutu wolnego nie do obrony.

W łącznym rozrachunku Bayern wygrał dwumecz 7:4 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Mamy nadzieję, że Lewandowski zajdzie do samego finału!

Bayern Monachium - FC Porto 6:1 (7:4 w dwumeczu - awans Bayern)
Thiago 14, Boateng 22, Lewandowski 27, 40, Mueller 36, Alonso 89 - Martinez 63

Bayern: Neuer - Rafinha (72. Rode), Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Alonso, Thiago (90. Dante) - Goetze (86. Weiser), Mueller - Lewandowski

Porto: Fabiano - Reyes (33. Pereira), Maicon, Marcano, Martins Indi - Herrera, Casemiro, Torres - Quaresma (46. Neves), Martinez, Brahimi (67. Evandro)

Żółte kartki: Badstuber - Herrera, Martinez, Pereira, Marcano x2

Czerwona kartka: Marcano (za drugą żółtą).