Puchar Polski. Pogoń Szczecin- Wisła Kraków

Autor: PAP

Thriller dla Wisły

To był HORROR! Pełen dramaturgii finał Pucharu Polski dla Wisły Kraków! Hiszpanie bohaterami

2024-05-02 18:43

Wisła Kraków zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2023/24! Na PGE Narodowym Biała Gwiazda po dramatycznym meczu z dogrywką pokonała Pogoń Szczecin 2:1. Bohaterem meczu był Eneko Satrustegui, który uratował dla Wisły dogrywkę, strzelając gola w 9. minucie doliczonego czasu gry! Natomiast gola na 2:1 strzelił inny Hiszpan – Rodado.

Wisła Kraków zdobywa Puchar Polski! Pogoń - Wisła 1:2

Podsumowując ten mecz, zacząć należy zdecydowanie od kibiców, którzy stworzyli na trybunach znacznie lepsze widowisko, niż piłkarze na boisku. Co chwila pojawiały się nowe kartoniady, oprawy i fantastyczny doping. Piłkarze natomiast wyglądali na spętanych nieco ogromną stawką tego spotkania. Zaczęło się od ataków Wisły Kraków, która nic nie robiła sobie z różnicy klas rozgrywkowych (Wisła gra w 1. lidze, a Pogoń – w Ekstraklasie). Już przed przerwą Biała Gwiazda mogła prowadzić, ale ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po przerwie spotkanie nieco się wyrównało. Do głosu zaczęli dochodzić szczecinianie, którzy korzystali z szybkich wahadłowych. Dopiero jednak w 75. minucie padł pierwszy gol w meczu, a jego autorem był Efthymios Koulouris.

Część kibiców Pogoni już świętowała i trudno było dziwić się euforii, bo mecz dobiegał końca, a na tablicy wyników zmian nie było. Kiedy Pogoń oczekiwała już ostatniego gwizdka sędziego Kwiatkowskiego, doszło do sytuacji niebywałej. Eneko Satrustegui po podaniu od Urygi w 9. (!!!) minucie doliczonego czasu gry strzelił gola na 1:1! Dogrywka!

W niej też szachów nie było. Wisła grała odważnie i szybko strzeliła kolejnego gola. Rodado przejął fatalne podanie Borgesa, pognał sam na sam z Cojocaru i go pokonał. Wisła do ostatniej minuty broniła prowadzenia 2:1 i jej się to udało! Zasłużony klub pokazał, że grając w pierwszej lidze również można odnosić sukcesy.