SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Skandal! UEFA chce ukarać Legię za powstańczą oprawę! [ZDJĘCIA]

Skandal! UEFA chce ukarać Legię za powstańczą oprawę! [ZDJĘCIA]

05.08.2017, godz. 10:03
Legia Warszawa, kibice, Legia kibice
Kibice Legii uświetnili mecz z Astaną piękną oprawą foto:

Podczas rewanżowego meczu Legia Warszawa - FK Astana w eliminacjach Ligi Mistrzów fani stołecznego klubu zaprezentowali efektowną oprawę z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. O zachowaniu kibiców mówił praktycznie cały świat, ale teraz sprawą zajęła się... UEFA. Organizacja wszczęła postępowanie wobec stołecznego klubu i niewykluczone, że "Wojskowych" czekają konsekwencje.

W środę 2 sierpnia Legia grała rewanżowy mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Kibice stołecznego klubu postanowili uczcić pamięć ofiar Powstania Warszawskiego (dzień wcześniej miała miejsce 73. rocznica) i zaprezentowali efektowną oprawę, która odbiła się szerokim echem na całym świecie. Na wielkim transparencie można było przeczytać: "Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali ponad 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to były dzieci". Do tego spuszczona z dachu "sektorówka" przedstawiała żołnierza w nazistowskim mundurze celującego z pistoletu w głowę małego chłopca. Z kolei w tle widniała "kartoniada" ułożona na kształt polskiej flagi oraz data wybuchu Powstania - 1944.

O oprawie fanów Legii mówiły dziesiątki zagranicznych mediów. W Wielkiej Brytanii z tej okazji postanowiono nawet stworzyć oddzielny materiał historyczny poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Okazuje się jednak, że nie wszystkim zachowanie fanów "Wojskowych" się spodobało. Sprawą zajęła się bowiem UEFA, która może nawet ukarać klub!

- UEFA zarzuca Legii Warszawa "nielegalny baner" - napisał na swoim profilu na Twitterze znany dziennikarz James Ellingworth. Jak na razie nie wiadomo, jakie konkretnie zarzuty ma organizacja wobec klubu. Decyzja o ewentualnej karze ma zostać podjęta 17 sierpnia podczas posiedzenia Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

Koniec snu o Lidze Mistrzów! Legii zabrakło gola w rywalizacji z Astaną

Iwan Majewskij: Legii bym nie odmówił

Losowanie Ligi Europy: Legia Warszawa zagra z mołdawskim mistrzem

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: