SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Trzy kuszenia Roberta. Tak Real polował na Lewandowskiego

Trzy kuszenia Roberta. Tak Real polował na Lewandowskiego

12.04.2017, godz. 09:00
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Na żadnego piłkarza Real Madryt nie poluje tak długo jak na Roberta Lewandowskiego (29 l.). Były już trzy kuszenia, a latem ma nastąpić czwarte. "Super Express" prezentuje, jak bardzo Hiszpanie pragnęli i wciąż pragną pozyskać Polaka.

29 kwietnia 2013 roku Lewandowski przeszedł do historii piłki, strzelając Realowi cztery gole w półfinale Ligi Mistrzów. Po rewanżowym meczu w Madrycie w stadionowym tunelu czekał na niego prezes "Królewskich" Florentino Perez, który zaciągnął Roberta do gabinetu i namawiał na transfer. "Lewy" podziękował za zainteresowanie, ale nic nie mógł obiecać, bo miał jeszcze roczny kontrakt z Borussią.

Wówczas sprawa się rozmyła, ale nie na długo. W Madrycie o Polaku nie zapomnieli i zimą 2013 roku nastąpiło drugie kuszenie. Polak był już wtedy po słowie (i piśmie) z Bayernem, ale Real wynajął brytyjskiego prawnika, który specjalizuje się w. unieważnianiu wstępnych umów. Real chciał zapłacić o ok. 4 mln euro więcej za sezon, niż RL miał ustalone z Bayernem. Polak zdania jednak nie zmienił.

Po raz trzeci Hiszpanie kusili go latem 2016 roku, ale monachijczycy nie chcieli słyszeć o odejściu Polaka. W związku z tym (oraz ciążącym wtedy na Realu zakazie transferowym) Hiszpanie zmienili taktykę i. zniechęcali Lewandowskiego do przedłużenia kontraktu z Niemcami, wiedząc, że to dałoby im szansę kupienia Polaka za mniejsze pieniądze. "Lewy" jednak umowę przedłużył.

Z naszych informacji wynika, że to nie koniec - latem Real zamierza podjąć czwartą próbę. Jak się dowiedzieliśmy, Hiszpanie są gotowi zapłacić 80 mln euro. Tyle że jeśli "Lewy" będzie w takiej formie jak ostatnio, to za taką kwotę Bayern go nie puści. A z drugiej strony Real nie zamierza znacząco podwyższać oferty za prawie 30-letniego piłkarza. To z kolei może oznaczać, że przejście "Lewego" do Madrytu stanie się ostatecznie mało REALne.

autor: Piotr Koźmińki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: