SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Transfer Pogby pod lupą FIFA! Podejrzane zachowanie agenta

Transfer Pogby pod lupą FIFA! Podejrzane zachowanie agenta

10.05.2017, godz. 21:40
Paul Pogba
Paul Pogba foto: EAST NEWS

To był największy i najgłośniejszy transfer w historii futbolu. Paul Pogba trafił z Juventusu do Manchesteru United. „Stara Dama” potwierdziła, że łączna wartość tej transakcji wyniosła 105 milionów euro. Rekordowemu zakupowi przyjrzy się jednak FIFA, aby sprawdzić, czy nie doszło do nieprawidłowości. Zastanawiający jest bowiem udział piłkarskiego agenta Mino Raioli, który przy tym transferze miał reprezentować…każdą ze stron: Pogbę, Manchester i Juventus.

Podczas ubiegłego letniego okienka transferowego Paul Pogba zamienił Serie A na Premier League. Powrócił na Old Trafford, skąd wyjeżdżał w 2012 roku z podkulonym ogonem. „Czerwone Diabły” musiały jednak sporo zapłacić za francuskiego pomocnika. Mówi się, że łącznie klub z Manchesteru wydał 105 milionów euro.

Portal Football Leaks poinformował, że decydujący wpływ na całą transakcję miał agent Mino Raiola. Włoch jest przedstawicielem Pogby, ale przy tym transferze miał reprezentować nie tylko samego piłkarza. Football Leaks przekonuje, że Raiola działał jako przedstawiciel każdej z zainteresowanych stron. Tak samo Paula Pogby, jak i Manchesteru United oraz Juventusu.

Te pogłoski skłoniły FIFA do przyjrzenia się transferowi. Piłkarskie władze sprawdzą, czy wszystko odbyło się legalnie i czy Raiola, który miał zarobić dzięki przenosinom Pogby 49 milionów euro, nie wszedł w konflikt z prawem.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: