Autor: Twitter/Szymon Janczyk

Euro 2024

Austriacy byli bezlitośni dla Polaków. Wybrzmiało to na cały stadion. Sceny w Berlinie

2024-06-21 21:19

Nie tak miał wyglądać piątkowy wieczór. Reprezentacja Polski poniosła kolejną porażkę na mistrzostwach Europy w Niemczech. Podopieczni Michała Probierza mimo, że doprowadzili do remisu to nie zdołali pokonać rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ekipy pod wodzą Ralfa Rangnicka, a na koniec austriaccy kibice byli bezlitośni dla Polaków.

Były nadzieje, emocje, ale wszystko zakończyło się tragicznie dla reprezentacji Polski. Podopieczni Michała Probierza nie zdołali przeciwstawić się bardzo dobrze grającym Austriakom. Biało-czerwoni stracili pierwszą bramkę w 9. minucie, po strzale głową Gernota Traunera, jednak kilka minut później na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piątek, dzięki czemu do końca połowy był remis. Niestety druga część spotkania nie była dla nas udana.

Probierz dokonał zmian na początku drugiej połowy wprowadzając Jakuba Modera, a chwile później Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego.

Austriaccy kibice byli bezwzględni! Zaśpiewali to z całych sił

Niestety wprowadzeni zawodnicy nie pomogli reprezentacji, a chwile po ich wejściu Christoph Baumgartner wpisał się na listę strzelców. Ekipę prowadzoną przez Probierza "dobił" z rzutu karnego Marko Arnautović w 81. minucie. Po meczu na trybunach kibice z Austrii zaśpiewali specjalną piosenkę, o czym poinformował na platformie "X" dziennikarz "Weszlo.com" - Szymon Janczyk. - Zaśpiewali nam 'Auf wiedersehen', teraz świętują. Austriacy mieli w Berlinie cały sektor ultraski, z którym po meczu bawią się piłkarze. Wśród nich kontuzjowany David Alaba, atmosferić - można przeczytać.