Autor: AP PHOTO Turcja - Gruzja WYNIK

ME-CZY-CHO

Turcja wygrała szalony mecz z Gruzją! Euro 2024: zapis relacji na żywo.

2024-06-18 19:58

Turcja i Gruzja już dziś zagrają swój pierwszy mecz na Euro 2024. Te kraje ze wschodniej części Europy otworzą rywalizację w ostatniej grupie F, w której są też Portugalia i Czechy. Wynik meczu otwierającego turniej zawsze ma duże znaczenie, a zarówno Turcy, jak i Gruzini liczą na udany początek Euro. Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Turcja - Gruzja na sport.se.pl. Początek już o 18:00!

Turcja - Gruzja 3:1 (1:1)

Bramki: Muldur (25'), Guler (65'), Akturkoglu (90+7') - Mikautadze (32')

Kartki: Bardakci, Calhanoglu - Kvirkvelia

Turcja: Gunok - Muldur (85', Celik), Akaydin, Bardakci, Kadioglu - Ayhan (79', Demiral), Calhanoglu (90+2', Ozcan) - Guler (79', Yazici), Kokcu, Yildiz (85', Akturkoglu) - Yilmaz

Gruzja: Mamardashvili - Kakabadze, Kvirkvelia (85', Zivzivadze), Kashia, Dvali, Tsitaishvili (74', Lochoshvili) - Kochorashvili, Mekvabishvili (89', Altunashvili), Chakvetadze (74', Davitashvili) - Mikautadze, Kvaratskhelia

Na żywo

Euro 2024: Turcja - Gruzja 18.06

Witamy w relacji na żywo z meczu Turcja - Gruzja w grupie F na Euro 2024. Początek spotkania o 18:00!

Tuż przed meczem Dortmund zalała potworna ulewa. Wygląda na to, że nie wpłynie to jednak na początek spotkania.

Piłkarze obu drużyn już za chwilę wyjdą na murawę.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym składzie Gruzji jest m.in. Otar Kakabadze z Cracovii, a także mający przeszłość w Polsce Dvali i Tsitaishvili.

Czas na hymny!

Turcy przywitali hymn rywali potwornymi gwizdami, ale Gruzini przebili się ze śpiewem.

Na trybunach w Dortmundzie zdecydowanie przeważają Turcy.

1'

Zaczynamy! Przy piłce Gruzja.

2'

Tureccy kibice ożywili się po zagraniu ich piłkarza za linię obrony, ale gruziński bramkarz nie miał problemów.

3'

Potworne, deprymujące buczenie, kiedy Gruzini tylko przez chwilę byli przy piłce.

4'

Guler wrzucił piłkę z prawej strony, ale żaden z kolegów nie zamknął tego dośrodkowania.

5'

Pierwsza ofensywna akcja Gruzji, w której Kvaratskhelia założył nawet siatkę, ale zabrakło konkretów.

6'

Calhanoglu dobrze wykonał rzut rożny, ale Ayhan uderzył głową nad bramką.

7'

Zablokowany strzał Calhanoglu z dystansu.

8'

Potworna bitwa na trybunach podczas Euro 2024! Przed meczem doszło do grubej rozróby, kibice skoczyli sobie do gardeł

Gorące głowy obu narodów słychać niestety nie tylko podczas meczu... Przed pierwszym gwizdkiem doszło do bitwy na trybunach.

10'

Bardakci dobrze nabiegł na rzut rożny, ale jego główka poleciała obok słupka gruzińskiej bramki.

10'

ALE BYŁO BLISKO! Potężny strzał Ayhana zza pola karnego odbił się od wewnętrznej strony słupka i przeleciał wzdłuż linii bramkowej poza boisko! Mamardashvili tylko się temu przyglądał.

11'

A teraz Gruzja mogła objąć prowadzenie! Mekvabishvili uderzył z dystansu, a rykoszet od Bardakciego zmylił bramkarza, który jednak zdążył odbić piłkę.

12'

Kakabadze dobrze zamknął rzut rożny i doprowadził do strzału kolegi z narożnika pola karnego, choć ten był niecelny.

14'

Yildiz mocno uderzył z pola karnego, ale wprost w gruzińskiego bramkarza!

18'

Gruzini odgryźli się dobrą akcją zakończoną dograniem Tsitaishvilego z lewej strony, ale w polu karnym nikt nie zamknął podania byłego piłkarza Lecha Poznań.

21'

Calhanoglu złożył się do strzału z pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

24'

Kvaratskhelia został powstrzymany przez Turków, a ich kibice fetowali to niczym gola.

25'

CO ZA GOOOOOL! MULDUR WYPROWADZA TURCJĘ NA PROWADZENIE FENOMENALNYM STRZAŁEM!

Kadioglu wrzucił piłkę w pole karne, gruziński stoper ją wybił, ale Muldur złożył się do perfekcyjnego woleja w samo okienko!

27'

GOOOOOOOOOL! Niewiarygodne, Turcja błyskawicznie podwyższa prowadzenie na 2:0!

27'

VAR analizuje bramkę! Turcy przejęli piłkę, Yilmaz świetnie wprowadził Gulera na prawej stronie, a ten dograł wzdłuż pola karnego, gdzie Kokcu musnął piłkę do Yildiza, przez co mógł doprowadzić do spalonego.

28'

GOLA NIE MA! Powtórki jasno pokazały, że Yildiz był na spalonym po kontakcie z piłką Kokcu.

30'

Tsitaishvili dynamicznie zerwał się na lewej stronie i uderzył na bramkę, ale Gunok odbił piłkę na rzut rożny.

32'

GOOOOOOOOOOOL! Gruzja wyrównuje po golu Mikautadze!

32'

Kochorashvili ograł rywala na prawej stronie i dograł po ziemi do wolnego Mikautadze, który dołożył nogę i posłał piłkę pod ręką tureckiego bramkarza!

35'

Żółta kartka dla Bardakciego za taktyczny faul na Mikautadze.

35'

JAK TO NIE WPADŁO?! Gruzini fantastycznie ograli turecką obronę, a Kakabadze w polu karnym wystawił piłkę Mikautadze na pustą bramkę, ale ten nie trafił czysto w piłkę!

37'

Znowu groźnie pod turecką bramką, ale Kvaratskhelia przesadził z dryblingiem i turecka obrona zdołała zażegnać niebezpieczeństwo.

38'

Tego gola możemy oglądać godzinami, ale Gruzja szybko doprowadziła do remisu. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy, historyczny gol Gruzinów w mistrzostwach Europy!

40'

Zamieszanie po rzucie wolnym Turków, ale sytuacyjny strzał Ayhana z pola karnego został zablokowany!

44'

Ostra wrzutka Yilmaza z prawej strony, ale Mamardashvili pewnie złapał piłkę.

45'

Minuta doliczonego czasu gry.

45+1'

Koniec pierwszej połowy!

Tuż przed drugą połową przypomnijmy jeszcze pierwszego w historii gola Gruzji na mistrzostwach Europy:

46'

Turcja zaczęła drugą połowę!

46'

I już było blisko! Yilmaz świetnie odnalazł w polu karnym Muldura, od którego odbiła się piłka, ale trudno to nazwać strzałem.

48'

Yilmaz ładnie odklejał się od obrońców w polu karnym, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

49'

Dobra akcja Gruzinów zakończona strzałem Tsitaishvilego z pola karnego, choć koledzy domagali się od niego podania.

51'

Kapitalna akcja Gruzji wyprowadzona z własnej połowy! W końcówce Kvaratskhelia świetnie odnalazł Mikautadze w polu karnym, który idealnym przyjęciem ułożył sobie piłkę, ale został zablokowany!

54'

Guler chciał wyłożyć piłkę Kokcu jak na tacy, ale Gruzini przecięli to zagranie. Turek aż podskoczył ze złości, widział już starcie sam na sam z bramkarzem.

55'

Żółta kartka dla Kvirkvelii za faul przed polem karnym.

57'

Calhanoglu potężnie uderzył z wolnego, a gruziński bramkarz z trudnościami odbił piłkę jedną ręką!

60'

Turcy zamknęli Gruzję na jej połowie, ale strzał Calhanoglu został zblokowany.

62'

Szybka akcja Kvaratskhelia - Tsitaishvili, w której ten drugi odnalazł gwiazdora Napoli w polu karnym, jednak ten nieczysto dołożył nogę.

65'

CO ZA GOOOOOOOOOOOOL! ARDA GULER CHYBA PRZEBIŁ JESZCZE TRAFIENIE MULDURA!

Guler przejął piłkę przed polem karnym Gruzji, miał dużo miejsca i huknął z lewej nogi w samo okienko!

69'

Ale zmarnowali to Turcy! Fenomenalnie przedarli się podaniami w pole karne Gruzji i dograli do Kokcu na środek, ale ten nieczysto trafił w piłkę na jedenastym metrze!

70'

POPRZECZKA GRUZJI! Kochorashvili zabawił się z obroną Turcji w polu karnym, ale w kluczowym momencie trafił w poprzeczkę!

72'

Kokcu próbował zaskoczyć gruzińskiego bramkarza z własnej połowy, ale ten strzał zupełnie mu nie wyszedł.

74'

Czas na pierwsze zmiany. Lochosvili za Tsitaishvilego i Davitashvili za Chakvetadze.

76'

Przeżyjmy to jeszcze raz - przepiękny gol Ardy Gulera na 2:1:

77'

Arda Guler pobił też rekord Cristiano Ronaldo. Od dziś jest najmłodszym strzelcem gola w debiucie na Euro!

79'

I pierwsze zmiany w Turcji - Yazici za Gulera oraz Demiral za Ayhana.

82'

Kvaratskhelia złożył się do przewrotki w polu karnym po dograniu od Mikautadze, ale Bardakci zdołał go uprzedzić głową!

85'

Do tego kolejne zmiany w Turcji - strzelec gola na 1:0 Muldur schodzi z urazem za Celika, a Akturkoglu zmienia Yildiza.

85'

Trzecia zmiana w Gruzji - Zivzivadze za Kverkvelię.

87'

Kapitalna interwencja Mamardashvilego! Celik świetnie odnalazł Yaziciego, ale jego główka została odbita na rzut rożny!

88'

Żółta kartka dla Calhanoglu.

89'

Jeszcze jedna zmiana - Altunashvili za Mekvabishvilego.

90+1'

Mamy już doliczony czas gry i ostatnia zmiana w Turcji - Ozcan zmienia utykającego Calhanoglu.

90+2'

Sędziowie doliczyli aż 6 minut!

90+3'

NIE MA GOLA! Mikautadze i Kochorashvili przeszkodzili sobie w dogodnej sytuacji w polu karnym! Mieli piłkę meczową na 2:2!

90+6'

Ostatnia minuta! Rzut wolny dla Gruzji, bramkarz wbiegł w pole karne!

90+6'

NIEWIARYGODNE! Gunok odbił piłkę lecącą do bramki, a dobitka Gruzina trafiła w głowę Akaydina stojącego przed bramką!

90+7'

NIEZWYKŁY GOL NA ZAKOŃCZENIE SZALONEGO MECZU! Akturkoglu przejął piłkę po dwóch rzutach rożnych Gruzji i po długim sprincie z własnej połowy wbił ją do pustej bramki!

90+8'

KONIEC MECZU! Sędzia pominął nawet wznowienie od środka, za nami jak na razie najlepszy mecz tego turnieju!

To już koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia na sport.se.pl.

Turcja i Gruzja rozpoczną Euro 2024 jako jedne z ostatnich drużyn. Do zakończenia pierwszej kolejki grupowej została już tylko grupa F, której mecze odbędą się we wtorek, 18 czerwca. Jako pierwsi w Niemczech zaprezentują się właśnie Turcy i Gruzini, po których oczy kibiców przeniosą się na Portugalczyków i Czechów. O 18:00 wszyscy będą jednak skupieni na meczu Turcja - Gruzja, który brzmi dość egzotycznie, ale zapowiada się naprawdę ciekawie. Zwłaszcza ze względu na Gruzinów, dla których jest to debiut w mistrzostwach Europy. Po udanych barażach po raz pierwszy zagrają w finałach Euro, a z Turcją postarają się sprawić niespodziankę.

Czy Turcja wyjdzie z grupy na Euro 2024?