Daria Pikulik

Autor: PAP/EPA

Koniec igrzysk

Koniec igrzysk Paryż 2024! Pikulik ze srebrem, koszykarki USA z ostatnim złotem IO Paryż 2024 [PODSUMOWANIE RELACJI]

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Nie inaczej jest z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. W niedzielę rozegrane zostaną ostatnie konkurencje oraz rozdane zostaną ostatnie komplety medali. Dość niespodziewanie jeden z ostatnich medali na tych igrzyskach zdobyła Daria Pikulik, sięgając po srebro w wieloboju w kolarstwie torowym. Ostatnimi zawodami, które rozegrały się tego dnia, był finał w koszykówce kobiet USA - Francja, wygrany przez Amerykanki 67:66.

Nieco ponad dwa tygodnie sportowej rywalizacji dziś miało swój finał. Jak zwykle czas biegnie nieubłaganie i piętnaście dni rywalizacji w Paryżu przemknęło błyskawicznie. Podczas nieco ponad dwóch tygodni walki o medale w stolicy Francji nie zabrakło polskich emocji, choć biało-czerwoni spodziewali się nieco więcej. Dziesięć zdobytych medali jest wynikiem słabym i ten zdobyty przez Darię Pikulik ostatniego dnia, choć oczywiście niezwykle szczęśliwy, nie zmieni całego obrazu polskiego występu na IO Paryż 2024, który był po prostu najgorszy od lat. Co zobaczyliśmy jeszcze przed ceremonią zamknięcia? Poznaliśmy mistrzynie olimpijskie w siatkówce, którymi zostały Włoszki. Również w piłce ręcznej zostały rozdane medale - w meczu o brąz zagrają Hiszpanie pokonali Słoweńców, a w starciu o najcenniejszy krążek Dania wygrała z Niemcami. Ostatniego dnia fani mogli śledzić także jeszcze ostatnie zmagania w zapasach. Emocje na igrzyskach w Paryżu zakończyły się około 17:20, gdy zakończył się mecz koszykarskiego finału pań - niewiele brakowało, aby potrwały jeszcze dłużej, ale Francuski nie zdołały doprowadzić do remisu w ostatnich sekundach starcia i ostatecznie uległy USA 66:67 w walce o ostatnie olimpijskie złoto na tych igrzyskach.

Aby zobaczyć nowy wpis w relacji odśwież stronę, naciśnij klawisz F5, albo kliknij tutaj!

17:23

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

17:22

Tym samym USA wygrywa ostatnie olimpijskie złoto na IO Paryż 2024. To już koniec zmagań na paryskich arenach, na dziś została zaplanowana już tylko ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich, która odbędzie się o 21:00.

17:22

Koniec! USA pokonało Francję 67:66! Francuzki na sam koniec rzuciły dwa punkty, ale ich zawodniczka była tylko kilkanaście centymetrów od linii rzutu za trzy, niewiele brakowało do dogrywki.

17:10

Półtorej minuty, 60:59 tylko dla Amerykanek, emocje w ostatniej walce o olimpijski medal będą do samego końca!

17:08

Dwie minuty do końca meczu! USA prowadzi 60:57.

16:57

6 minut do końca, 49:49.

16:46

Koniec trzeciej kwarty, USA Prowadzi 45:43.

16:42

USA wróciło na prowadzenie! 41:40 dla Amerykanek na dwie minuty przed końcem kwarty.

16:35

Pięć i pół minuty do końca tej kwarty, już tylko 35:33 dla Francji.

16:29

Po dwóch minutach trzeciej kwarty jest już... 33:25 dla Francji!

16:25

Wystartowała trzecia kwarta meczu USA - Francja o złoto olimpijskie w koszykówce kobiet. do przerwy było 25:25.

16:11

Koniec drugiej kwarty, 25:25.

16:05

Ależ rzut! Francuski już musiały kończyć swoją akcję i jedna z nich rzuciła za trzy punkty niemal z linii środkowej! 23:23 na niespełna 3 minuty przed końcem drugiej kwarty.

15:56

Za nami trzy minuty drugiej kwarty, 19:16 dla USA.

15:44

Trwa ostatni mecz tych igrzysk - finał koszykówki kobiet. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty USA prowadzi z Francją 8:5

15:30

Węgierka Michelle Gulyas ma złoto w pięcioboju nowoczesnym.

15:21

Za chwilę początek starcia USA - Francja w finale koszykówki kobiet

15:14

Serbowie mistrzami olimpijskimi w piłkę wodną. W finale wygrali z Chorwacją 13:11

15:06

Tymczasem w finale piłki ręcznej panów Dania pokonała Niemców 39:26.

15:04

- Jeszcze w to nie wierzę! Jestem szczęśliwa - mówi na antenie Eurosportu Daria Pikulik, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich.

14:59

Daria Pikulik już ze srebrnym medalem! Biało-czerwona flaga na maszcie!

14:55

Za chwil kilka dekoracja najlepszych w Omnium. Wśród nich nasza wspaniała Daria Pikulik!

14:40

To był ostatni występ polskiego sportowca w Paryżu. Ale za to jaki! Dario, dziękujemy za te emocje!

14:34

TAAAAAAAAAAKK!!!!!!! SREBROOOOO!!!!!!! DARIA PIKULIK NA DRUGIM MIEJSCU W KOLARSKIM WIELOBOJU!!!

14:33

Ostatni sprint przed nami. Daria, spełniaj marzenia!

14:32Daria Pikulik w tej chwili wiceliderką! Medal coraz bliżej!

14:30

Po szóstym sprincie Daria Pikulik na piątym miejscu, ale walczy dalej!

14:29

Na szóstym finiszu Polka nie punktowała. Jeszcze dwa finisze i koniec. Jedziesz Daria!!!

14:27

Daria na chwilę spadła z podium, ale po chwili zdobyła kolejne punkty i znów wskoczyła na trzecie miejsce!

14:25

Mnóstwo dzieje się w Omnium! Daria Pikulik wskakuje na trzecie miejsce! Walka o medal!!!!

14:24

Tymczasem Daria Pikulik niestety spada na miejsce siódme w klasyfikacji generalnej

14:23

Siatkówka. Włoszki mistrzyniami olimpijskimi! W finale reprezentantki Italii pokonały gładko USA 3:0.

14:20

Ważne informacje: Ceremonia zamknięcia igrzysk tv gdzie oglądać? O której godzinie zamknięcie IO Paryż 2024?

14:18

Bardzo dobrze jedzie Daria Pikulik! Zdobywa kolejne punkty i jest już piąta w klasyfikacji generalnej!

14:13

Chwilka, chwileczka, chwilunia do startu Darii Pikulik! Trzymamy kciuki za ostatnią Polkę na igrzyskach w Paryżu!

14:05

Na finałową rywalizację Darii Pikulik jeszcze poczekamy chwilę. Opóźnia się

13:55

Polecamy tekst siatkarski: Polak mógł nie odebrać srebrnego medalu olimpijskiego! Jest największym wygranym igrzysk

13:54

Włochy - USA w finale siatkówki kobiet już 2:0 w setach. Drugi set wygrany przez zawodniczki Italii 25:20.

13:52

Daria Pikulik wciąż ósma w klasyfikacji generalnej. Za kilka minut decydujący wyścig w Omnium.

13:38

Tymczasem rozpoczął się finał piłki ręcznej mężczyzn: Dania - Niemcy.

13:37

Ważna informacja: polską flagę podczas ceremonii zamknięcia igrzysk będą nieśli Julia Szeremeta (boks) i Wiktor Głazunow (kajakarstwo).

13:32

Słaby występ Mateusza Rudyka w finale pocieszenia. Był ostatni. Rywalizację w keirinie kończy na 10. pozycji.

13:30

Siatkówka. Świetnie na razie w finale grają Włoszki. Wygrały pierwszego seta z Amerykankami 25:18.

13:17

Daria Pikulik dosyć szybko odpadła w swoim wyścigu eliminacyjnym, ale wciąż ma szansę na medal. W klasyfikkacji generalnej jest ósma

13:12

W starciu Włoszek z Amerykankami w siatkówce na razie zdecydowanie lepsze te pierwsze. Jest 15:7.

13:02

Czekamy też na wyścig eliminacyjny w Omnium z udziałem Darii Pikulik. To ważna rywalizacja, bo w niej zawodniczka po zawodniczce będzie odpadała

12:51

O 13 początek finału siatkówki kobiet. O złoto zmierzą się USA i Włochy

12:46

Siedem okrążeń do końca wyścigu w Omnium w kolarstwie torowym. Daria Pikulik w środku kotła zawodniczek. Dzieje się na torze!

12:45

Echa bokserskiej walki o złoto Julii Szeremety: Rywalka Julii Szeremety szczerze określiła Polkę. Tak Tajwanka podsumowała jej umiejętności. Zdobyła się na poruszającą wypowiedź

12:40

Teraz liczymy już tylko na Darię Pikulik, która właśnie ściga się w kolejnej rundzie Omnium

12:37

Polak niestety poza finałem... Walczył dzielnie, był nawet drugi, ale skończył na ostatniej pozycji.

12:29

Czekamy na półfinał keirinu z udziałem Mateusza Rudyka. Trzymamy kciuki za Polaka!

12:17

Po dwóch wyścigach Daria Pikulik na siódmym miejscu. Obiecujący wynik. Niedługo dwie kolejne rundy rywalizacji.

12:11

Świetny występ Darii Pikulik! Polka ma już osiem punktów za sprinty!

12:02

Niebawem druga runda Omnium z udziałem Darii Pikulik

11:49

Mateusz Rudyk rozpoczął rywalizację keirinie. Był trzeci w swojej serii, 0,444 sekundy za Australijczykiem Matthewem Richardsonem. Polak jest w półfinale.

11:24

Ważne słowa prezesa PZPS: Sebastian Świderski przemówił po porażce Polaków w finale igrzysk. Napisał o bólu. Te słowa mogą mocno poruszyć

11:20

Daria Pikulik na razie na 14. miejscu. Za pierwszy wyścig osiągnęła... 14. punktów. To był pierwszy wyścig Omnium, przed nami jeszcze 3.

11:10

Trwa pierwszy wyścig Omnium, czyli wieloboju w kolarstwie torowym. Na torze Daria Pikulik z numerem 60.

10:56

O 11:00 początek rywalizacji kolarzy torowych, z Mateuszem Rudykiem na czele. Trzymamy kciuki za Polaków!

10:41

Wyniki Polek w maratonie: Aleksandra Lisowska 36., a Angelika Mach - 64.

10:35

Piłka ręczna mężczyzn: Hiszpania z brązem! Po szalonym meczu Hiszpanie pokonali Słowenię 23:22.

10:34

Ciekawostka: Półtorej doby wcześniej Sifan Hassan biegła na 10.000 m i zdobyła brąz. A sześć dni wcześniej - brąz na 5000 m

10:30

Polki jeszcze biegną...

10:28

Reprezentantka Holandii Sifan Hassan mistrzynią olimpijską w maratonie!

10:12

Trwa druga połowa meczu o trzecie miejsce piłkarzy ręcznych. Hiszpania prowadzi ze Słowenią 19:18.

10:06

Aleksandra Lisowska w maratonie wciąż w górę klasyfikacji (teraz miejsce 47.), ale czasowo coraz gorzej. Ponad 4 minuty straty do liderującej grupy

9:50

A na trasie do maratonu wciąż bez poprawy. Niby miejsce lepsze, bo Polka Aleksandra Lisowska awansowała na 52. pozycję, ale strata do liderki już prawie 3 minuty. Dopiero 71. miejsce zajmuje Angelika Mach. Prowadzi Lonah Chemtai Salpeter.

9:47

O 11 rywalizację rozpoczną nasi kolarze torowi. O medale walczyć będą Daria Pikulik i Mateusz Rudyk.

9:34

Tymczasem rozpoczął się mecz o brąz piłkarzy ręcznych. Hiszpania wygrywa ze Słowenią 7:6.

9:25

Strata naszych maratonek rośnie. Lisowska jest 60. a Mach - 72. Do liderki już ponad 2 minuty.

9:14

Lisowska na razie dopiero 67., a Mach 72. 1,5 minuty straty do liderki.

9:01

A w peletonie Polki, Aleksandra Lisowska i Angelika Mach.

9:01

Trwa rywalizacja w maratonie kobiet. Na prowadzenie wysforowała się Francuzka Melody Julien. Ale to dopiero początek biegu, za paniami ok 15 km