Autor: AP Bayern Monachium - Borussia M'Gladbach TV TRANSMISJA NA ŻYWO GDZIE OGLĄDAĆ Bayern - Borussia STREAM ONLINE LIVE Bayern - Moenchengladbach w TV Na jakim programie dzisiaj 13.06.2020

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium: Pewne zwycięstwo gości. Lewandowski z golem! [WYNIK]

2020-06-06 17:26

Piłkarze Bayernu Monachium pokazali swoją siłę w 30. kolejce Bundesligi. Po zaskakującym początku, kiedy Lucas Alario dał prowadzenie Bayerowi Leverkusen, wrzucili piąty bieg i zaczęli strzelać kolejne gole. Ostatecznie, wygrali 4:2. Na listę strzelców wpisał się m.in. Robert Lewandowski, który jednak zobaczył żółtą kartkę i będzie musiał pauzować w kolejnym spotkaniu.

Bayern Monachium zmierza po kolejne mistrzostwo Niemiec, jednak walczący o czołową czwórkę Bayer Leverkusen liczył, że zatrzyma ten marsz. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego okazało się jednak, że będzie musiał sobie radzić bez rewelacyjnego Kaia Havertza, którego z gry wyeliminowały problemy mięśniowe. Początek meczu był mimo tego wymarzony dla gospodarzy. W 10. minucie wynik otworzył Lucas Alario, chociaż początkowo sędziowie dopatrzyli się spalonego. Monachijczycy rozkręcali się z minuty na minutę. Najpierw wyrównał Kingsley Coman, później kolejne trafienia w ostatnich minutach pierwszej połowy dołożyli Leon Gorezka i Serge Gnabry.

Lewandowski z jubileuszowym trafieniem! Dołączył do panteonu gwiazd! [WIDEO]

Trener Hansi Flick nie mógł być jednak do końca zadowolony. W pierwszych 45 minutach żółte kartki obejrzeli Robert Lewandowski i Thomas Mueller. To oznacza, że zabraknie ich za tydzień w meczu z Borussią Moenchengladbach. Dla monachijczyków to ogromne osłabienie!

Gwiazdy Budnesligi ukarane za... zmianę fryzur. Piłkarz WYŚMIAŁ decyzję związku

Po przerwie trzeba było uzbroić się w cierpliwość, by doczekać się kolejnego gola. W 66. minucie Lewandowski trafił po dośrodkowaniu Muellera. Był to jego 30. bramka w tym sezonie Bundesligi i jednocześnie 400. gol w karierze klubowej! W samej końcówce rozmiary porażki Bayeru Leverkusen zmniejszył 17-letni Florian Wirtz. Była to jego premierowa bramka w Bundeslidze.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 2:4 (1:3)

Bramki: Lucas Alario 10, Florian Wirtz 89 - Kingsley Coman 27, Leon Goretzka 42, Serge Gnabry 45, Robert Lewandowski 66

Bayer: Lucas Hradecky - Aleksandar Dragović, Sven Bender, Edmond Tapsoba - Nadiem Amiri (46. Kerem Demirbay), Julian Baumgartlinger (62. Paulinho), Charles Aranguiz, Leon Bailey (46. Wendell) - Karim Bellarabi (46. Florian Wirtz), Lucas Alario, Moussa Diaby

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, David Alaba, Alphonso Davies (85. Lucas Hernandez) - Joshua Kimmich, Leon Goretzka (74. Javi Martinez) - Kingsley Coman (66. Ivan Perisić), Thomas Mueller, Serge Gnabry (74. Thiago Alcantara) - Robert Lewandowski

Pamiętasz dokonania Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze?

Pytanie 1 z 10
To ulubiony rywal Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. W starciach z nim zdobył 20 bramek w lidze. O kogo chodzi?