Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen

Autor: AP/Associated Press/East News Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen

Bayern - Schalke: DEMOLKA! Gol i dwie asysty Roberta Lewandowskiego [WYNIK]

2020-09-18 22:26

Bayern Monachium rozbił Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0 na inaugurację nowego sezonu Bundesligi! Gospodarze nie mieli litości dla rywala, wykorzystując bezlitośnie każdy błąd. Na listę strzelców wpisał się między innymi Robert Lewandowski, który dzięki temu wyprzedził jedną z legend Bayernu Monachium pod względem liczby goli. Polak dołożył do tego dwie asysty.

W poprzednim sezonie Bayern Monachium rozbił u siebie Schalke 04 Gelsenkrichen 5:0. Gospodarze byli oczywiście faworytem piątkowego spotkania i już po pierwszej połowie wiele wskazywało, że może dojść do powtórki.

Ujawniono, ile naprawdę zarabia Robert Lewandowski. Suma wgniata w fotel

Pierwszego gola w sezonie 2020/2021 strzelił Serge Gnabry. Na zegarze wybiła wówczas 4. minuta. Kolejne trafienie dołożył były piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen Leon Goretzka. W 30. minucie Robert Lewandowski został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł reprezentant Polski i było 3:0. W ten sposób "Lewy" dziesiąty rok z rzędu strzelił gola bądź zanotował asystę na inaugurację Bundesligi. Początek drugiej części meczu należał do Gnabry'ego, który po podaniach Leroya Sane skompletował hat-tricka! W 70. i 71. minucie kolejne bramki zdobyli Thomas Mueller i właśnie Sane. Przy bramce tego pierwszego genialną asystą raboną popisał się Lewandowski! Gospodarze nie poprzestali na tym. Kropkę nad "i" postawił rezerwowym Jamal Musiala, któremu asystował "Lewy".

Mija 10 lat od HISTORYCZNEGO wyczynu Roberta Lewandowskiego. ŁEZKA się w oku kręci

Lewandowski ma już 163. gole w Bundeslidze w barwach Bayernu Monachium. Dzięki temu wyprzedził Karla-Heinza Rummenigge na liście wszech czasów. W tym momencie zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Gerd Mueller. Legendarny napastnik ma na koncie 398 goli.

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0 (3:0)

Bramki: Gnabry 4, 47, 59, Goretzka 19, Lewandowski 31 (k), Mueller 69, Sane 71, Musiala 82

Bayern: Neuer - Pavard, Suele, Boateng (72. Richards), Hernandez - Goretzka (51. Tolisso), Kimmich - Sane (72. Cuisance), Mueller (82. Zirkzee), Gnabry (72. Musiala) - Lewandowski

Schalke: Fahrmann - Rudy, Kabak, Stambouli, Oczipka - Serdar (30. Schopf), Bentaleb - Matondo (65. Roman), Uth, Harit (79. Skrzybski) - Paciencia (79. Becker)