Erling Haaland, Borussia Dortmund

Autor: East News Erling Haaland

Borussia upokorzyła Schalke w derbach. Piszczek na ławce

2020-10-24 20:49

Borussia Dortmund wygrała 3:0 z Schalke Gelsenkirchen w meczu 5. kolejki Bundesligi i awansowała na 3. miejsce w tabeli. Kibice BVB cieszą się nie tylko dlatego, że ich ulubieńcy triumfowali w słynnych na cały świat Revierderby, ale także z tego powodu, że odwieczni rywale wciąż znajdują się w strefie spadkowej.

Zdecydowanym faworytem spotkania była Borussia i to nie tylko dlatego, że mecz odbywał się w Dormundzie. BVB nieźle rozpoczęła sezon, za to Schalke w czterech meczach poniosło trzy porażki i straciło aż 16 bramek. Mimo tego, piłkarze z Gelsenkirchen przystąpili do derbów bardzo skoncentrowani i długo nie dali sobie wbić gola. Po pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, więcej powodów do zadowolenia miało Schalke. Ale co się odwlecze…

WSTYDLIWA wpadka Krzysztofa Piątka wyszła na jaw. W tę historię aż ciężko uwierzyć

Strzelanie na Signal-Iduna Park rozpoczął Manuel Akanji w 55. minucie. Nieco ponad 300 sekund później było już 2:0, kiedy to wynik podwyższył niezawodny Erling Haaland, któremu asystował Jadon Sancho. W 78. minucie rezultat spotkania na 3:0 ustalił Mats Hummels. Łukasz Piszczek spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Borussia awansowała na 3. miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 12 punktów. Tyle samo ma drugi Bayern, a lider RB Lipsk ma o oczko więcej.