Fala koronawirusa w Bundeslidze. Aż pięć przypadków w jednym klubie!

2021-10-14 15:54
VfB Stuttgart
Autor: AP VfB Stuttgart

Zakażenia koronawirusem znów dotykają kluby piłkarskiej Bundesligi. Najbardziej cierpi z tego powodu VfB Stuttgart, którego aż pięciu piłkarzy w ostatnich dniach miało pozytywne wyniki testów na COVID-19.

Największy problem w drużynie trenowanej przez Matarazzo Pellegrino stworzył się na pozycji bramkarza, bo aż dwóch jest zakażonych - Florian Muller oraz Fabian Bredlow. Ten pierwszy bronił we wszystkich dotychczasowych siedmiu meczach ligowych. Trener będzie musiał jutro sięgnąć po absolutnego debiutanta, 20-letniego Floriana Schocka, który występował do tej pory w drużynie rezerw, na poziomie IV ligi. W kadrze na jutrzejszy mecz wyjazdowy z Borussią Moenchengladbach zabraknie również dwóch innych podstawowych graczy – Waldemara Antona, Roberto Massimo, a także występującego rzadziej, Erika Thommy’ego. - Radzenie sobie z koronawirusem, to część piłkarskiej codzienności. Przyjmujemy to jak coś normalnego - zadanie, które staramy się rozwiązać najlepiej, jak potrafimy. Podobnie jak w przypadku wielu kontuzji na początku sezonu - powiedział dyrektor sportowy klubu Sven Mislintat. W Bundeslidze możliwe jest odwołanie meczu z powodów koronawirusa, jeśli w kadrze drużyny pozostanie 15. lub mniej zawodników. Zespół Stuttgartu po siedmiu kolejkach rozgrywek zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 8.punktów.

Buksa trafia częściej niż Lewandowski! Zaskakujące wyniki klasyfikacji niemieckiej gazety

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze