Kibice nie zobaczą występu Roberta Lewandowskiego. Musiał interweniować rząd

2021-12-01 19:15
Robert Lewandowski
Autor: AP Photo Robert Lewandowski

Starcie 14. kolejki Bundesligi ma odpowiedzieć na pytanie – czy Borussia Dortmund jest w stanie dotrzymać tempa Bayernowi Monachium. Po 13 spotkaniach ma tylko punkt mniej od Die Roten. Kibice zacierali ręce, by z wysokości trybun Signal Iduna Park dopingować BVB. Oczy niemal wszystkich byłby zwrócone na Roberta Lewandowskiego, oficjalnie – drugiego piłkarza świata. Taki scenariusz się jednak nie wydarzy.

W Niemczech też daje o sobie znać kolejna fala koronawirusa. Pandemia krzyżuje szyki Borussii Dortmund, która szykuje się na hitowe starcie z Bayernem Monachium. Wiele wskazuje na to, że sobotnie święto piłki nożnej za naszą zachodnią granicą odbędzie się w głuchej ciszy. BVB szykuje zwroty pieniędzy tym, którzy zdążyli już kupić bilet na „Der Klassiker”.

W środę Niemcy obiegła informacja o 446 zgonach z powodu COVID-19. Niepokojące liczby zmusiły Borussię Dortmund do wycofania się ze sprzedaży wejściówek na sobotni mecz z Bayernem Monachium. Wszystkie bilety rozeszły się natychmiast, w błyskawicznym tempie znalazło się 67 tys. chętnych na obejrzenie meczu lidera i wicelidera Bundesligi.

Wielki powrót Grosickiego do reprezentacji Polski?! Szczere słowa o powołaniach Sousy

Wyjątkowy spacer po restauracji Roberta Lewandowskiego

Pandemia ma zmusić rząd do znacznego ograniczenia dopuszczalnej liczby widzów na stadionach w całych Niemczech. Mówi się, że na areny 1. Bundesligi będą mogły się zapełnić tylko w 1/3. To oznacza, że sobotni mecz BVB z Bayernem mogłoby na żywo obejrzeć 27 tys. To będzie pierwsze spotkanie Roberta Lewandowskiego po paryskiej gali „France Football”. Zdaniem wielu ekspertów i byłych piłkarzy, to właśnie Polak powinien otrzymać Złotą Piłkę.

Wymowny obrazek z Robertem Lewandowskim z treningu po Złotej Piłce. Wiele wyjaśnia, mina mówi wszystko

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze