Robert Lewandowski

i

Autor: AP Robert Lewandowski

Wymowny obrazek z Robertem Lewandowskim z treningu po Złotej Piłce. Wiele wyjaśnia, mina mówi wszystko

2021-12-01 15:48

W poniedziałek cała Polska żyła galą Złotej Piłki, podczas której Robert Lewandowski rywalizował o prestiżową nagrodę czasopisma „France Football”. Niestety, kapitan Biało-Czerwonych uległ w głosowaniu 180 dziennikarzy Leo Messiemu, co wywołało prawdziwą burzę. Wielu ekspertów i kibiców nie zgadza się z oficjalnym werdyktem i wprost mówi o okradzeniu polskiego napastnika. Wydaje się, że „Lewy” ma prawo być rozczarowanym, ale musiał wrócić do obowiązków. Zdjęcie z pierwszego treningu po ceremonii wyjaśnia więcej niż tysiąc słów.

Od tygodni wiadomo było, że rywalizacja o Złotą Piłkę odbędzie się pomiędzy Lewandowskim a Messim. Dyskutowano, który z piłkarzy bardziej zasłużył na trofeum, ale po pewnym czasie do mediów zaczęły przedostawać się niepokojące plotki. Coraz więcej źródeł informowało o zwycięstwie Argentyńczyka, które oficjalnie potwierdzono 29 listopada. Legenda FC Barcelony zdobyła siódmą w karierze nagrodę przyznawaną przez „France Football”, a Polak ponownie musiał obejść się smakiem. Całe piłkarskie środowisko zgodnie przyznaje, że gwiazda Bayernu Monachium w cuglach zdobyłaby Złotą Piłkę za zeszły rok, ale organizatorzy postanowili odwołać plebiscyt ze względu na pandemię. Tym razem „Lewy” był jednym z głównych faworytów, wydawało się, że indywidualnie ma najlepsze statystyki, ale ostatecznie dziennikarze wybrali gwiazdę PSG. Nawet 34-latek powiedział ze sceny, iż jego największy tegoroczny rywal powinien mieć Złotą Piłkę w swoim domu. Lewandowski może czuć zawód, ale nie pozostało mu nic innego, niż bicie kolejnych rekordów.

Legendarny piłkarz stanowczo o okradzionym Lewandowskim! Zaatakował organizatorów Złotej Piłki, mówi o korupcji

Małżeństwo Lewandowskich prezentowało się na gali Złotej Piłki zjawiskowo. W galerii poniżej możecie zobaczyć ich wspólne zdjęcia:

Jasne podejście Lewandowskiego

33-latek od wielu lat słynie z żelaznej etyki pracy i ciągłego rozwoju osobistego. Z roku na rok przebija kolejne osiągnięcia, a gdy wydawało się, że 2020 rok będzie najlepszy w jego karierze, znowu dokonał niemożliwego. Pobił legendarny rekord Gerda Muellera i strzelił najwięcej goli w danym roku kalendarzowym w historii swoich występów na światowych boiskach. Okazało się to za mało dla decydentów wręczających Złotą Piłkę, ale można być pewnym, że „Lewy” nie odpuści.

Nikaraguańczyk tłumaczy swój kuriozalny głos w Złotej Piłce. Nie uwierzysz, kto dla niego był najlepszy

Takie stanowisko wydaje się oficjalne po zdjęciu, jakie wyciekło z pierwszego treningu Lewandowskiego po powrocie do Monachium. Superstrzelec pojawił się na murawie jako pierwszy, jeszcze przed treningiem. Towarzyszył mu uśmiech od ucha do ucha, w dobrej atmosferze porozmawiał z trenerem, Julianem Nagelsmannem. Często się śmiał, ale wyraźnie przekazał, że zamierza dalej się rozwijać i skupi się na pracy, która może doprowadzić go do spełnienia marzeń. Jedno z największych – zwycięstwo w Lidze Mistrzów – osiągnął w zeszłym roku, a Złota Piłka może do niego trafić już za 12 miesięcy.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze