Kolejny problem Krzysztofa Piątka. Ma groźnego rywala

2021-07-28 19:04
Krzysztof Piątek
Autor: East News Krzysztof Piątek

Hertha Berlin nie czekała długo na sprowadzenie nowego napastnika po tym, jak za 20 mln euro sprzedała Kolumbijczyka Jhona Cordobę. Nowym piłkarzem klubu ze stolicy Niemiec został 31-letni Czarnogórzec Stevan Jovetić, który będzie głównym rywalem Krzysztofa Piątka do miejsca w ataku Herthy.

Polski napastnik dochodzi do zdrowia i formy po kontuzji, ale wiadomo, że nie będzie gotowy na początek rozgrywek Bundesligi, które ruszają 13 sierpnia. Nieoficjalnie mówi się, że Piątek opuści 4-6 pierwszych kolejek. Wiele wskazuje na to, że pierwszym wyborem trenera Pala Dardaia będzie Jovetić. To doświadczony napastnik, który wystąpił 55 razy w reprezentacji swojego kraju, strzelając 27 goli. W swojej karierze grał w tak wielkich klubach jak Manchester City, Inter Mediolan czy Sevilla. Przez ostatnie 4 sezony był zawodnikiem francuskiego AS Monaco. W swoim pierwszym, najlepszym sezonie w Ligue 1 strzelił 15 goli. Natomiast w minionym zdobył 4 bramki w lidze i jedną w krajowym pucharze. Do Herthy trafił jako wolny piłkarz, za którego Berlińczycy nie musieli płacić. Co ciekawe, Jovetić mógł trafić do klubu z Bundesligi już 15 lat temu, jako szesnastoletni młodzieniec. Interesowało się nim wówczas FC Koeln, ale przepisy Niemieckiej Federacji Piłkarskiej zakazywały wówczas transferów piłkarzy niepełnoletnich spoza Unii Europejskiej. Za sprowadzeniem Joveticia do Herthy mocno optował obecnie nowy dyrektor sportowy, Fredi Bobić, mający świetne rozeznanie piłkarzy z krajów bałkańskich. Dlatego wydaje się, że rywalizacja z bramkostrzelnym Czarnogórcem nie będzie łatwa dla Krzysztofa Piątka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze