Lewandowski DALEKO w TYLE za kolegami. Ciężko uwierzyć w tą SZOKUJĄCĄ różnicę

2020-09-17 8:33 DaO
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: East News Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ma za sobą bezsprzecznie najlepszy sezon w karierze. Kapitan reprezentacji nie dość, że strzelał jak na zawołanie, to w dodatku wraz z kolegami z Bayernu Monachium zdobył Ligę Mistrzów. Mimo licznych wyróżnień, niesamowitej skuteczności i licznych rekordów, Lewandowski nie jest najdroższym piłkarzem Bawarczyków, a różnice w cenie mogą robić wrażenie.

Na wartość piłkarza wpływ ma wiele czynników. Najważniejszym z nich jest to, jak zawodnik prezentuje się w danym okresie na boisku i jaki ma wpływ na losy swojej drużyny. A pod tym względem Lewandowski nie miał sobie w Bayernie równych. W minionym sezonie Polak był wiodącą postacią mistrzów Niemiec i to w dużej mierze dzięki niemu Bawarczycy zdobyli potrójną koronę.

HOMOFOBICZNE słowa Neymara! Brazylijczyk wywołał ogromny SKANDAL

Super Sport 15.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Sprawiło to, że portal transfermarkt.de podniósł wycenę Lewandowskiego. Polak według tej strony warty jest 60 milionów euro, a więc o 5 mln euro więcej niż w kwietniu tego roku. To jednak i tak zdecydowanie mniej, niż dwa lata temu, kiedy napastnik wyceniany był na 90 mln euro. Co ciekawe Lewandowski nie jest najdroższym zawodnikiem Bayernu.

Jeden gol Arkadiusza Milika wart tyle, co mieszkanie w Warszawie. Ta kwota PORAŻA

Według portalu aż pięciu piłkarzy mistrzów Niemiec jest wartych więcej niż 32-latek. A różnice są naprawdę duże. Liderem tego zestawienia jest Serge Ganbry. Niemiec wyceniany jest na 90 mln euro. Drugi Joshua Kimmich na 85 mln, a trzeci Alphonso Davies na 80 mln. Przed Lewandowskim znaleźli się również Leroy Sane (70 mln) i David Alaba (65 mln). Uwagę przykuwa przede wszystkim to, że cała piątka jest zdecydowanie młodsza od Polaka.

Najnowsze