Łukasz Piszczek podjął ważną decyzję. ZREZYGNOWAŁ z dwóch funkcji

2020-08-15 18:18 Marcin Ciechański
Łukasz Piszczek
Autor: Cyfrasport Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek szykuje się do swojego ostatniego sezonu w Borussii Dortmund. Do tej pory był jednym z najważniejszych piłkarzy w drużynie, jednak postanowił usunąć się nieco w cień. Poinformował, że nie będzie dłużej wicekapitanem BVB, jak również nie będzie zasiadał w radzie drużyny.

Łukasz Piszczek ma 35 lat, więc powoli żegna się z wielkim futbolem. Sezon 2020/2021 będzie ostatnim, jaki spędzi w Borussii Dortmund. Chciałby wykorzystać go maksymalnie, skupiając się tylko na grze. Dlatego też zdecydował, że czas oddać komuś innemu funkcję wicekapitana i miejsce w radzie drużyny.

Media: Dawid Kownacki ma KORONAWIRUSA! Wprowadzono specjalne działania

"Drodzy Kibice BVB! Sezon 2020/2021 będzie moim ostatnim w w barwach BVB. Chcę się cieszyć tym sezonem tak bardzo, jak to tylko możliwe. W ciągu ostatnich kilku lat razem z moimi kolegami lubiłem brać odpowiedzialność za kierowanie zespołem będąc w radzie drużyny i jako wicekapitan. Teraz chciałbym jednak aktywnie przekazać pałeczkę innym w tym, aby to oni przejęli odpowiedzialność za zespół. Z tego powodu zdecydowałem się zrezygnować ze stanowiska wicekapitana, a także ustąpić miejsca w radzie drużyny. Oczywiście nadal będę pomagać, bo wiem, że moje zdanie w szatni jest cenione i nadal będę wszystkim służył dobrą radą" - poinformował były reprezentant Polski.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Liebe BVB-Fans, die Saison 2020/2021 wird meine letzte als Fußballprofi sein. Ich möchte diese Spielzeit so bewusst wie möglich genießen. Ich habe es in den vergangenen Jahren immer geliebt, gemeinsam mit einigen meiner Kollegen Verantwortung zu übernehmen und die Mannschaft zu führen. Im Mannschaftsrat, aber auch als Vizekapitän. Nun möchte ich genauso aktiv den Übergang mitgestalten und dabei helfen, dass andere sich verstärkt einbringen. Aus diesem Grund habe ich mich entschieden, das Amt des Vizekapitäns und auch meinen Platz im Mannschaftsrat abzugeben. Helfen werde ich aber auch weiterhin, weil Ich weiß, dass meine Meinung in der Kabine geschätzt wird. Ich werde sie auch in Zukunft äußern und den Jungs bei allen Fragen, die sie an mich richten, mit meinem Rat zur Verfügung stehen. 😊🖤💛 // Drodzy Kibice BVB! Sezon 2020/2021 będzie moim ostatnim w w barwach BVB. Chcę się cieszyć tym sezonem tak bardzo, jak to tylko możliwe. W ciągu ostatnich kilku lat razem z moimi kolegami lubiłem brać odpowiedzialność za kierowanie zespołem będąc w radzie drużyny i jako wicekapitan. Teraz chciałbym jednak aktywnie przekazać pałeczkę innym w tym aby to oni przejęli odpowiedzialność za zespół. Z tego powodu zdecydowałem się zrezygnować ze stanowiska wicekapitana, a także ustąpić miejsca w radzie drużyny. Oczywiście nadal będę pomagać bo wiem, że moje zdanie w szatni jest cenione i nadal będę wszystkim służył dobrą radą. 😊🖤💛 #bvb Post udostępniony przez Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26)

Wielki gest kolegów Lewandowskiego. Przekazali OGROMNE pieniądze na muzeum w Oświęcimiu

Piszczek jest piłkarzem Borussii Dortmund od 2010 roku. W ciągu dziesięciu lat rozegrał 363 mecze i strzelił 18 goli. Wywalczył dwa mistrzostwa (2010/2011, 2011/2012), dwa Puchary Niemiec (2011/2012, 2016/2017) i dwa Superpuchary Niemiec (2014, 2019). Grał także w finale Ligi Mistrzów (2012/2013).

Najnowsze