Łukasz Piszczek zostanie trenerem?

2021-05-28 13:25
Łukasz Piszczek
Autor: Cyfrasport Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek, były obrońca reprezentacji Polski właśnie zakończył swoją wieloletnią przygodę w Borussi Dortmund i skupi się na pracy w swoim ukochanym klubie, LKS Goczałkowicach-Zdrój. Jednak co planuje w dalsze przyszłości?

Łukasz Piszczek, były obrońca reprezentacji Polski właśnie zakończył swoją wieloletnią przygodę w Borussi Dortmund i skupi się na pracy w swoim ukochanym klubie, LKS Goczałkowicach-Zdrój. Jednak co planuje w dalsze przyszłości?

Łukasz Piszczek przez lata stanowił o sile reprezentacji Polski, ale również Borusii Dortmund. Wielu dziennikarzy podkreśla, że jest to koniec pewnej epoki, którą nazywano potocznie „Polską Borussią”. Piłkarz podkreślił, że po tym sezonie zakończy swoją wielką przygodę z niemieckim klubem i skupi się na pracy w Goczałkowicach-Zdroju. Jednak jak wyglądają plany piłkarza dalej?

W ostatnim wywiadzie Łukasz Piszczek zdradził, że mógłby zostać trenerem. W swojej karierze miał okazję pracować z Jurgenem Kloppem, Thomasem Tuchelem oraz Lucianem Favrem. Z boku miał okazje obserwować najlepszych trenerów, o różnych preferencjach taktycznych oraz systemem pracy.

Piszczek w  wywiadzie powiedział, że najpewniej niedługo rozpocznie kurs trenerski w Polsce. Zapowiedział, że zrobi licencję, a potem zobaczy jak i kiedy ją wykorzysta. Dodał również, że lubi mieć wybór, a taka licencja właśnie mu go daje.

Były obrońca reprezentacji Polski, odniósł się również do zebranego do tej pory doświadczenia. Piłkarz powiedział, że przez ponad dekadę ma ogromny zasób nauk, jakie tylko mógł zdobyć. Zwrócił uwagę na to, jak cenne było dla niego podejście Kloppa, z którego nauczył się najlepszego pressingu oraz wymiany pozycji, ale także z nauk Tuchela, który w jego ocenie ma bardziej podejście barcelońskie, oparte o grę Pepa Guardioli. Piszczek zwrócił również uwagę na współpracę z Edinem Terziciem, z którego nauczył się, jak stosunkowo młody trener, musi sobie zjednać grupę doświadczonych piłkarzy. Dodatkowo Piszczek poruszył kwestię presji, oraz tego jak najlepsze decyzje podejmować w trudnych warunkach. Każdy z tych trenerów miał inny system działania i każdy pozwoli mu zbudować siebie w przyszłości.

W jakim klubie Piszczek będzie mógł zostać trenerem? W kuluarach prasowych uważa się, że na początku przejmie posadę trenerską w LKS Goczałkowice-Zdrój, jednak wiele osób uważa, że dzięki swojej pozycji w klubie z Dortmundu szybko może objąć posadę w drużynach młodzieżowych, co otworzy mu drogę do pierwszej drużyny. Czy nabyte doświadczenie pozwoli mu objąć w przyszłości posadę selekcjonera reprezentacji Polski? Sam piłkarz nie zdradził, czy interesuje go taka pozycja w przyszłości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE