Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Mocne słowa agenta Roberta Lewandowskiego. Szefowie Bayernu nie będą zadowoleni

2022-05-22 21:59

Okienko transferowe nie jest jeszcze oficjalnie otwarte, ale już teraz jesteśmy świadkami ostrej gry między Pinim Zahavim i władzami Bayernu Monachium. Agent Roberta Lewandowskiego jest pewny, to koniec przygody „Lewego” w Bundeslidze. Mocne słowa opiekuna kapitana reprezentacji Polski przytoczył dziennik „Bild”.

Wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski opuści Bayern. Do Monachium trafił na zasadzie wolnego transferu latem 2014 r. Polak na Allianz Arena przeprowadził się z Dortmundu. Z miejsca stał się jednym z najważniejszych piłkarzy Die Roten i przez lata popisywał się niesamowitą skutecznością. W poprzednim sezonie pobił, wydający się nie do pobicia, rekord goli w jednym sezonie. Prześcignął Gerda Mullera, który na początku lat 70. potrafił strzelić 40 goli w jednym sezonie. Lewandowski w rozgrywkach 2020/21 strzelił 41 goli. To był jeden z wielu rekordów Lewandowskiego w Bayernie.

AC Milan wraca na mistrzowski tron! Wielka wygrana w ostatnim meczu sezonu

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!

Monachijczycy nie zaoferowali Lewandowskiemu nowego kontraktu. Obecny obowiązuje do końca czerwca 2023. Wydawać by się mogło, że naturalnym ruchem na początku tego roku będą negocjacje na linii Lewandowski – Bayern. Nic takiego jednak nie miało miejsca. To wykorzystać chce FC Barcelona, która od dłuższego czasu zabiega o napastnika. Najnowsze stanowisko Piniego Zahaviego wydaje się być jasne. Menedżer Lewandowskiego robi wszystko, by udanie przeprowadzić transfer piłkarza do Barcelony.

Boją się wielkich kibicowskich burd na MŚ Katar 2022?! Ocenili też zagrożenie terrorystyczne. Jasna ocena

„Nie było propozycji ze strony Bayernu. Nikt nie zaoferował nowej umowy. Chce nowego klubu po ośmiu latach pobytu w Monachium. Ma 34 lata i chciałby spełnić swoje marzenie. Umowa do 2023 roku? Oczywiście mogą zatrzymać Roberta Lewandowskiego na kolejny rok, bo ma on ważny kontrakt, ale nie polecam tego robić.” – cytuje Zahaviego „Bild”. Tym marzeniem jest oczywiście gra w Hiszpanii. Ponoć FC Barcelona już złożyła pierwszą oficjalną propozycję. Chciała zapłacić Bayernowi za Lewandowskiego 30 mln euro. Bawarczycy oczekują jednak na ofertę o 10 milionów euro większą.

Erling Haaland wydał fortunę na zegarki. Tak pożegnał się z kolegami z drużyny, hojny gest

Sonda
Gdzie będzie grał Robert Lewandowski w przyszłym sezonie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze