Zlatan Ibrahimović, AC Milan

Autor: AP Zlatan Ibrahimović

AC Milan wraca na mistrzowski tron! Wielka wygrana w ostatnim meczu sezonu

2022-05-22 19:58

Mediolan nie zaśnie przez wiele, wiele godzin. AC Milan po wielu latach przerwy wraca na szczyt Serie A. "Rossoneri" znów zostali mistrzami Włoch. Ekipa Stefano Pioliego wygrała w ostatnim meczu sezonu z Sassuolo 3:0, pieczętując scudetto. Wynik meczu lokalnego rywala, Interu, nie miał żadnego znaczenia dla końcowych rozstrzygnięć.

AC Milan świętuje wielki sukces! Ekipa "Rossonerich" po chudych latach, wróciła na szczyt włoskiej ekstraklasy. Drużyna Stefano Pioliego do ostatniej kolejki ostro walczyła o scudetto z Interem Mediolan. Milan miał jednak wszystko w swoich rękach i nie planował oglądać się na lokalnych rywali, grających w tym samym momencie na San Siro z Sampdorią Genua.

Serie A: Milan zostaje mistrzem kraju!

"Rossoneri" rozpoczęli strzelanie podczas wyjazdowego spotkania po zaledwie 17 minutach. Trybuna zajmowana przez kibiców gości oszalała, gdy do siatki po dobrej akcji Leao trafił Oliver Giroud. Kolejnego gola strzelił także kwadrans później, znów po podaniu Leao. Wynik meczu przypieczętował Frank Kessie. W drugiej połowie do siatki trafił jeszcze Zlatan Ibrahimović, ale jego gol nie został uznany.

Przez kilkanaście minut trwało świętowanie i wyczekiwanie najważniejszego momentu spotkania, czyli końcowego gwizdka. Milan zajął pierwsze miejsce pierwszy raz od 2011 roku. Po zakończeniu spotkania stadion dosłownie eksplodował z radości.

Inter Mediolan tylko wicemistrzem Włoch

W drugim meczu ekipy z Mediolanu, Inter triumfował 3:0 z Sampdorią Genua. Bramki padały jedynie w drugiej połowie. Do siatki trafiali Ivan Perisić i Juan Correa. Wygrana nie zdała się jednak na nic. Lokalni rywale Milanu muszą pocieszyć się jedynie wicemistrzostwem kraju.