Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Bayern Monachium

i

Autor: AP PHOTO Thomas Mueller, Robert Lewandowski

Niemcy priorytetem dla Bayernu. Toczą się rozmowy za plecami Lewandowskiego

2022-04-22 13:46

Bawarczycy są coraz bliżej obrony tytułu, w pozostałych rozgrywkach już ich nie ma, dlatego mogą myśleć o sprawach toczonych za kulisami. Najwięcej mówi się o Robercie Lewandowskim, którego kontrakt kończy się po następnym sezonie. To samo dotyczy Thomasa Muellera i Manuela Neuera. Dziennikarze magazynu „Kicker” informują, że Niemcy już rozpoczęli z nimi negocjacje kontraktowe.

Wyżej wymienioną dwójkę i Roberta Lewandowskiego łączy długość kontraktu. Wszystkich gra w Bayernie obowiązuje do końca sezonu 2023/2024. W centrum uwagi niemieckich (i przede wszystkich polskich) jest „Lewy”. Nie ma godziny, by nie powstał artykuł o możliwym transferze polskiego napastnika do Barcelony. Kataloński klub jest ponoć skłonny zapłacić 40 mln euro za Lewandowskiego, a ten – według najnowszych doniesień – priorytetowo traktuje pozostanie w Monachium.

Reprezentant Polski usłyszał fatalną diagnozę. Zmaga się z ogromnym bólem, liczy na lepsze jutro

Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!

Choć prezydent klubu Oliver Kahn przekonuje, że Lewandowski zostanie w stolicy Bawarii, to sprawa pozostaje otwarta. Zwłaszcza, że mistrzowie Niemiec mają więcej problemów rozwiązania, bowiem równie ważni dla Die Roten są Mueller i Neuer. Magazyn „Kicker” poinformował, że z kopyta ruszyły negocjacje kontraktowe z dwoma reprezentantami Niemiec. Obaj mają przedłużyć umowy do 2024 r. Ponoć warunki kontraktów zostały już ustalone, brakuje tylko szczęśliwego finału rozmów.

Jacek Krzynówek o szansach Rakowa i Lecha na tytuł. Były reprezentant Polski mówi też gwieździe Kolejorza

"Należy spodziewać się, że Robert Lewandowski również otrzyma propozycję kontraktu do 2024 roku. To, czy Polak przyjmie taką ofertę, wciąż pozostaje sprawą otwartą" - napisał "Kicker". Pierwszeństwo mogą mieć jednak Niemcy. Mueller jest związany z monachijskim klubem od zawsze, w 2009 roku zadebiutował w pierwszym zespole. Neuer dołączył do Bayernu w 2011 r. i już w drugim sezonie zdobył z nim potrójną koronę.

Największą niewiadomą jest więc Lewandowski. Jeśli po sezonie nie dojdzie do porozumienia z Bayernem i nie przedłuży umowy – szanse na jego transfer do Barcelony będą rosły.

Gwiazda ekstraklasy o koronie króla strzelców. "Nie mam obsesji, ale..."

Sonda
Czy Robert Lewandowski powinien trafić do Barcelony?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze