RB Lipsk, Timo Werner, Naby Keita

RB Lipsk zdominował i ograł Bayern Monachium

2018-03-18 21:06

Dużo serca, ambicji i piłkarskiej jakości pokazali w niedzielny wieczór zawodnicy RB Lipsk. Jak się okazało, to wszystko wystarczyło, by ograć wielki Bayern Monachium. Bawarczycy przez większość meczu tylko obserwowali świetną grą rywali, pozwoli się zdominować i do Monachium, po porażce 1:2, wrócą bez punktów.

Bayern szybko objął prowadzenie, bo już w 12. minucie. James Rodriguez posłał idealnie skrojone dośrodkowanie na głowę Sandro Wagnera, a zastępujący Roberta Lewandowskiego napastnik, z łatwością umieścił piłkę w siatce.

Wydawało się, że mecz świetnie ułożył się dla Bayernu i teraz pozostało Bawarczykom już tylko kontrolować jego przebieg. Nic bardziej mylnego. Stracona bramka rozjuszyła RB Lipsk, który nie przejmując się, że w tabeli traci do Bayernu 26 punktów, grał jakby wynik spotkania miał decydować o paterze mistrzowskiej.

Piłkarze Lipska byli jednak bardzo nieskuteczni pod bramką Svena Ulreicha. Kreowali sytuacje, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza Bayernu. W końcu ich niemoc przełamał Naby Keita, który w 37. minucie najpierw dograł koledze, ale kiedy piłka do niego wróciła, wykończył już akcję samodzielnie i to był strzał w dziesiątkę. Gospodarze doprowadzili do remisu.

Ich napór wciąż trwał. Bayern został całkowicie zdominowany i na placu gry był bezradny. Lipsk grał z polotem, ambicją i chęcią zwyciężenia. Żadnego z powyższych nie było widać u Bawarczyków.

Na prowadzenie miejscową drużynę wyprowadził Timo Werner już w drugiej części gry. Kapitalnym podaniem popisał się Keita, a napatnik Czerwonych Byków zachował zimną krew i zamienił dobrą sytuację na gola.

Później gole zdobyć mogli jeszcze Bruma, Keita i Werner, ale znowu zawodziła skuteczność. Bayern uniknął straty bramki numer trzy.
Jupp Heynckes zareagował zmianami. Najpierw wprowadził Francka Ribery'ego, później Roberta Lewandowskiego. Najlepszą okazję do wyrównania miał jednak Mats Hummels. Niemiecki stoper uderzył z bliska zbyt słabo i strzał odbił pewnie Peter Gulacsi. Nerwowo było w 84. minucie. Po strzale Lewandowskiego piłka trafiła w rękę zawodnika gospodarzy. Sędzia Marco Fritz oglądał całe zajście w ramach analizy VAR, ale uznał, że nie było podstaw do wskazania na wapno.

Bayern już gola nie strzelił, choć w końcowych minutach ich rywale opadli nieco z sił. Tym samym przegrał pierwszy w tym roku kalendarzowym mecz i choć pozostanie zdecydowanym liderem, to całe Niemcy przekonały się o tym, że potentata z Monachium też można pokonać.

RB Lipsk - Bayern Monachium 2:1 (1:1)

Bramki: Naby Keita 37, Timo Werner 56 - Sandro Wagner 12

Żółte kartki: Kevin Kampl, Naby Keita - Sebastian Rudy, Franck Ribery

RB Lipsk: Gulacsi - Laimer, Konate, Upamecano, Ilsanker - Kampl, Demme, Keita (68. Forsberg), Bruma - Poulsen, Sabitzer (10. Werner (83. Augustin))

Bayern: Ulreich - Kimmich (79. Rafinha), Suele, Hummels, Alaba - Mueller, Rudy, Vidal, James (72. Lewandowski), Bernat (61. Ribery) - Wagner

PŚ Lahti: konkurs drużynowy

Cóż, nie był to za szczególny konkurs dla Polaków... Oby jutro indywidualnie było już dużo lepiej! Dziękujemy za uwagę.