Michał Karbownik

i

Autor: Cyfra Sport Michał Karbownik

Będzie przeprowadzka?

Reprezentant Polski blisko hitowej przeprowadzki. Może wzmocnić legendarny zespół, 13 milionów na stole

2023-07-03 12:17

Jak donoszą media, reprezentant Polski Michał Karbownik może niedługo zmienić barwy klubowe. Zainteresowanie usługami nominalnego lewego obrońcy ma wyrażać Schalke 04 Gelsenkirchen. Niemcy mają być skłonni zapłacić za Polaka około 3 milionów euro. W drużynie z zagłębia Ruhry Karbownik mógłby dzielić szatnie z Marcinem Kamińskim.

Michał Karbownik w zeszłym sezonie reprezentował barwy Fortuny Dusseldorf na zasadzie wypożyczenia z Brightonu. We wszystkich rozgrywkach udało mu się rozegrać 28 meczów, w których strzelił jedną bramkę i zanotował 7 asyst. Mimo solidnych występów, Anglicy nie wydają się chętni, by dać mu szanse na występy w Premier League.

Reprezentant Polski w niemieckim klubie? Chcą wyłożyć miliony

Reprezentant Polski jest wychowankiem Legii Warszawa, z której w 2020 roku przeniósł się do Brighton, które od razu wypożyczyło go z powrotem do drużyny ze stolicy. W Anglii nie udało mu się niestety zdobyć zaufania trenerów, co poskutkowało kolejnymi wypożyczeniami do Olympiakosu Pireus i Fortuny. Teraz ma na stałe zmienić klub.

Schalke 04 w zeszłym sezonie pożegnało się z Bundesligą. Drużyna z Gelsenkirchen musiała uznać wyższość innych zespołów, więc w następnych rozgrywkach będzie mierzyć się z przeciwnikami w 2. Bundeslidze. Dla Niemców transfer Karbownika byłby 5. w tym oknie transferowym.

Apartamenty za 20 mln zł. Tu Lewandowski pławi się w luksusie
Najnowsze