Robert Lewandowski, Harry Kane

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT, Twitter screen Robert Lewandowski, Harry Kane

gol sezonu!

Robert Lewandowski może tylko zakląć pod nosem po tym, co wyprawia Harry Kane! Ta bramka przejdzie do historii [WIDEO]

2023-10-28 17:25

Kiedy Robert Lewandowski odszedł z Bayernu Monachium i dołączył do Barcelony mogło się wydawać, że niemiecka ekipa przez długi czas będzie miała problemy z zastąpieniem Polaka. Harry Kane robi jednak wszystko, aby tęsknota Bawarczyków za Lewandowskim była jak najmniejsza, a ostatnia bramka w ligowym meczu z Darmstadt sprawia, że aż szczęka opada. Trafił z połowy boiska.

Latem tego roku Bayern Monachium musiał schować swoje zasady do kieszeni i zapłacić ogromne pieniądze za Harry'ego Kane'a. Mistrzowie Niemiec, którzy słyną raczej z tego, że nie wydają olbrzymich sum na piłkarzy zapłacili Tottenhamowi aż 95 mln euro za 30-letniego napastnika, jednak inwestycja ta powoli się zwraca. Harry Kane jest bowiem tym, czego Bayernowi brakowało po odejściu Roberta Lewandowskiego. W zaledwie 9. meczach Bundesligi, Anglik wpisał się na listę strzelców aż 12 razy, a jeden z goli zdobytych przeciwko Darmstadt to prawdziwe cudo z połowy boiska.

Harry Kane trafia z połowy boiska! Przepiękna bramka następcy Roberta Lewandowskiego

O ile do przerwy w meczu Bayern Monachium - SV Darmstadt 98 utrzymywał się remis 0:0, to po zmianie stron ekipa z Bawarii wrzuciła wyższy bieg i zaczął się prawdziwy pogrom. Harry Kane sam wpakował piłkę do siatki 3 razy, a Bayern ostatecznie wygrał aż 8:0. Jedna z bramek Anglika sprawia jednak, że ręce same składają się do oklasków.

Podczas wyprowadzania kontry Bayernu, Thomas Mueller podał piłkę do Harry'ego Kane'a, a ten będąc jeszcze na własnej połowie zobaczył, że bramkarz rywali Marcel Schuhen wyszedł dość daleko od własnej bramki i postanowił go przelobować. Okazało się, że trafił idealnie pod poprzeczkę. Sami zobaczcie tę fantastyczną bramkę, której nawet Robert Lewandowski może pozazdrościć.

Czy Robert Lewandowski dalej powinien być kapitanem reprezentacji Polski?