Robert Lewandowski otrzyma prestiżową nagrodę. Tego trofeum brakowało asowi Bayernu

2021-09-20 16:41
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

W poprzednim sezonie Robert Lewandowski zapisał się w historii Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski strzelił 41 goli co jest najlepszym wynikiem w dziejach tych rozgrywek. Wymazał z tabel blisko 50-letni rekord słynnego Gerda Muellera, byłej legendy Bayernu i reprezentacji Niemiec. Lewandowski sięgnął oczywiście po koronę króla strzelców i dzięki wspomnianym bramkom wygrał w prestiżowej klasyfikacji. Tej nagrody nie miał jeszcze w swojej kolekcji.

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski odbierze we wtorek Złotego Buta - nagrodę dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. W sezonie 2020/21 kapitan reprezentacji Polski zdobył 41 bramek. Ceremonia odbędzie się w klubowym muzeum na stadionie Allianz Arena. Zaplanowana została na godz. 14. W klasyfikacji Złotego Buta w najsilniejszych ligach na Starym Kontynencie (angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej) liczba goli mnożona jest przez dwa, dlatego końcowy wynik Lewandowskiego to 82 punkty. Drugie miejsce zajął Argentyńczyk Lionel Messi, który wówczas jeszcze w barwach Barcelony (obecnie Paris Saint-Germain) zdobył 30 goli (60 pkt), a trzecie - Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn (obecnie Manchester United) - 29 bramek, czyli 58 punktów. Lewandowski jest pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który przekroczył liczbę 40 ligowych bramek w sezonie. Wcześniej rekordzistą był zmarły w tym roku Gerd Mueller z 40 golami. Złotego Buta 33-letni napastnik otrzyma po raz pierwszy w karierze. Jest też pierwszym Polakiem uhonorowanym w ten sposób. Nagroda przyznawana jest od 1968 roku.

Koszmar reprezentanta Polski. Będzie pauzował przez wiele miesięcy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze