Robert Lewandowski w drużynie wszech czasów Bayernu Monachium!

2018-01-26 8:22 dkk
Robert Lewandowski, fryzura
Autor: Imago Sport and News/East News Robert Lewandowski podczas treningu Bayernu Monachium

Odkąd Robert Lewandowski wyjechał do Niemiec (a trochę czasu już minęło od tego wydarzenia) wyróżnienia sypią się jak z rękawa. To magia i umiejętności Polaka sprawiają, że co chwila bije kolejne rekordy, zapisuje się na kartach historii i wygrywa kolejne plebiscyty. Tym razem oficjalna strona Bundesligi wybrała go do jedenastki wszech czasów Bayernu Monachium!

Towarzystwo ma tam Polak zacne. W bramce postawiono na legendarnego Olivera Kahna - bramkarza tyle znakomitego, co kontrowersyjnego. Osiem tytułów mistrzowskich, sześć krajowych pucharów, Puchar UEFA i triumf w Lidze Mistrzów - sukcesy niemieckiego golkipera w Bayernie muszą robić wrażenie. Dla Bawarczyków rozegrał on 632 spotkania i bez wahania przyznano mu opaskę kapitańską w drużynie wszech czasów. Na prawej obronie umieszczono Philippa Lahma. Przez jedenaście lat walczył dla drużyny z Saebaner Strasse, grając na obu bokach obrony, a także na pozycji defensywnego pomocnika. Pep Guardiola powiedział, że Lahm to najinteligentniejszy piłkarz, z jakim pracował. Parę środkowych obrońców tworzą Franz Beckenbauer i Klaus Augenthaler. Ten pierwszy po dziś dzień nazywany jest w Bawarii i w całych Niemczech "cesarzem". Ten drugi reprezentował Bayern przez 15 sezonów, notując ponad 400 występów z herbem monachijczyków na piersi. Jako lewego obrońcę wytypowano Paula Breitnera - posiadacza charakterystycznej brody i specyficznego charakteru. Ten piłkarz kolekcjonował mistrzowskie tytuły jak znaczki w albumie.

W linii pomocy znajdziemy więcej współczesnych zawodników. Na skrzydłowych wybrano duet, który zapewnia Bayernowi w ostatnich latach dominację w Bundeslidze. Mowa o Arjenie Robbenie i Francku Riberym. Zawodnicy to już doświadczeni, ale wciąż mogliby uczyć młode pokolenie boiskowych zachowań, odpowiednich decyzji i profesjonalizmu. Pomimo faktu, że nie należą do najmłodszych, wciąż są głodni gry i sukcesów. Na środku pomocy ustawiono Bastiana Schweinsteigera. Uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających w historii niemieckiego futbolu, szybko stał się legendą Bayernu. Kiedy zdecydował się na odejście do Manchesteru United, nie brakowało łez i wzruszenia. Zarówno u samego piłkarza, jak i kibiców Bawarczyków. Jego partnerem w drużynie wszech czasów jest Lotthar Matthaeus - strzelec stu goli w 410 meczach w koszulce Bayernu. Lata 80. i 90. to okres kojarzony głównie z tym piłkarzem, który czarował w meczach swojego klubu i reprezentacji.

Czas na atak. W nim znajdziemy dwie legendy. Gerda Muellera i Roberta Lewandowskiego. Nikt nie mógł mieć wątpliwości, że trafi właśnie na tych dwóch panów. Niemiec wciąż jest najskuteczniejszym piłkarzem w historii Bundesligi. W trakcie 10 sezonów potrafił wywalczyć 13 tytułów, nie wspominając o fantastycznym sezonie 1971/72, kiedy strzelił w lidze 40 goli. Do dziś nikt nie zanotował lepszego wyniku od "Bombardiera". Nawet Robert Lewandowski, który stoi u jego boku w drużynie wszech czasów Bayernu. Polak trafił do Monachium w 2014 roku i od tego momentu nikt inny nie był mistrzem Niemiec, tylko Bayern. W sezonie 2015/16 "Lewy" został królem strzelców Bundesligi. Nic dziwnego, skoro potrafił strzelić pięć goli w dziewięć minut Wolfsburgowi. Dziś Polak jest najskuteczniejszym zagranicznym piłkarzem Bayernu, a także pierwszym obcokrajowcem, który strzelił 100 goli w Bundeslidze w tak krótkim czasie.

Nowy kontrakt reklamowy Roberta Lewandowskiego

Najnowsze