Robert Lewandowski z niezwykłą nagrodą. Uśmiech nie schodził mu z twarzy, szanse były niewielkie

2021-10-17 8:57
Robert Lewandowski
Autor: CyfraSport Robert Lewandowski

Zapewne wiele lat przyjdzie czekać polskim kibicom na taką gwiazdę jak Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski i superstrzelec Bayernu Monachium przebił się do ścisłej światowej czołówki i zgarnia kolejne wyróżnienia. Teraz "Lewy" otrzymał kolejne wyróżnienie. Uśmiech nie schodził mu z twarzy przy odbieraniu nagrody. Niewykluczone, że dlatego, że szanse na ten sukces były bardzo niewielkie.

W historii polskiego futbolu nie było aż tak często nagradzanego piłkarza jak Robert Lewandowski. Polski snajper zgarnia nagrodę za nagrodą i w jego kolekcji wyróżnień indywidualnych z najważniejszych nagród brakuje jedynie Złotej Piłki. Czy "Lewy" zdobędzie ją w tym roku? Nawet po tak dobrym sezonie wydaje się, że nie jest to możliwe, bo nie zdobył Ligi Mistrzów, ale... Łaskawość głosujących może być na jego korzyść. Cały świat mówił, że nieprzyznanie mu nagrody za poprzedni sezon było błędem.

Robert Lewandowski z prestiżowym wyróżnieniem

Robert Lewandowski na wyniki głosowania w plebiscycie Złotej Piłki jeszcze poczeka. Najpierw jednak odebrał inne wyróżnienie. Otrzymał Trofeu Masa Redonda, prestiżową nagrodę przyznawaną od 18 lat przez "Gazeta Esportiva". Najczęściej trafia ona w ręce osób ściśle związanych z Brazylią i krajowym futbolem. Taka decyzja dla niektórych może być zaskoczeniem, bo tym razem otrzymał ją jednak "Lewy" z rąk Paulo Sergio, byłego piłkarza Bayernu Monachium, który triumfował w Lidze Mistrzów w 2001 roku.

Bayern reaguje na kryzys Lewandowskiego! Jest nagranie, wszystko widać jak na dłoni

To wszystko działo się tuż po tym, jak coraz głośniej zaczęto mówić o możliwych przenosinach Lewandowskiego z Bayernu do Realu Madryt. "Lewandowski woli Madryt" krzyczy okładka hiszpańskiego "AS-a". Zdaniem dziennikarzy Polak ma poprosić klub o opuszczenie go latem i nadanie priorytetu właśnie ekipie z Santiago Bernabeu. To pokłosie plotek o tym, że Bayern obserwuje Erlinga Haalanda. Nie rozpoczęto także rozmów kontraktowych.

Sonda
Chciałbyś zobaczyć Roberta Lewandowskiego w Realu Madryt?

Robert Lewandowski - OSIĄGNIĘCIA

Robert Lewandowski od lat utrzymuje się na światowym szczycie, ale w ostatnich latach osiągał swoje największe indywidualne sukcesy. Poprawiał się z roku na rok aż pobił rekord Gerda Muellera. Został Piłkarzem Roku FIFA i gdyby nie odwołany plebiscyt z powodu pandemii koronawirusa, zgarnąłby zapewne Złotą Piłkę. Triumfował w Lidze Mistrzów, od lat jest hegemonem, jeśli chodzi o klasyfikację króla strzelców.

Znakomite wieści w sprawie reprezentanta Polski. Jest przełom po ciężkiej kontuzji, wróci do kadry?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze