Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Robert Lewandowski z wielkim sukcesem! Nie zostawił żadnych wątpliwości, wyraźnie wyprzedził rywali

2022-05-23 7:37

Przyszłość Roberta Lewandowskiego jest tematem wielu spekulacji, a kibice na całym świecie są przekonani, że 33-latek odejdzie z Bayernu Monachium. Po latach sukcesów wydaje się być przekonany co do przenosin, mimo że ma za sobą kolejny świetny sezon. "Lewy" został królem strzelców Bundesligi, a jego dorobek przełożył się też na wyraźne zwycięstwo w klasyfikacji Złotego Buta!

Lewandowski prowadził w prestiżowej klasyfikacji Złotego Buta przez niemal cały sezon, ale na koronację musiał poczekać. Bundesliga zakończyła rozgrywki już tydzień wcześniej, a po ostatnim meczu sezonu cały świat mówił o Polaku. Nie chodziło jednak o 35. gola, a o słowa "Lewego". Najlepszy piłkarz świata ostatnich dwóch lat przyznał wprost, że pracuje nad odejściem z Monachium. W stolicy Bawarii spędził 8 lat, wygrał m.in. upragnioną Ligę Mistrzów, ale wydaje się, że potrzebuje nowych wyzwań. Kapitan reprezentacji Polski stał się prawdziwą gwiazdą i nie brakuje chętnych, by go pozyskać. W końcu daje on gwarancję kilkudziesięciu goli w sezonie, co potwierdza zestawienie Złotego Buta. Lewandowski wygrał tę klasyfikację po raz drugi z rzędu!

Mocne słowa agenta Roberta Lewandowskiego. Szefowie Bayernu nie będą zadowoleni

O Lewandowskim mówi cały świat. Nawet rywalka Igi Świątek!

Lewandowski zdobył Złotego Buta. Wyraźnie wyprzedził rywali

Już w poprzednim sezonie Polak odebrał prestiżową nagrodę, ale zgodnie z tym, do czego przyzwyczaił, nie spoczął na laurach. W zakończonych rozgrywkach 2021/22 nie zostawił żadnych wątpliwości i przewodził stawce niemal przez cały sezon. Ostatecznie strzelił 35 goli, co przełożyło się na 70 punktów w walce o Złotego Buta. Za plecami Lewandowskiego uplasował się Kylian Mbappe, który zanotował 7 trafień mniej i uzyskał 56 punktów. Wynik polskiego snajpera budzi tym większe uznanie, iż dołączył on do elitarnego grona strzelców.

Toni Kroos komentuje transfer Roberta Lewandowskiego! Niemiec nie gryzł się w język, powiedział to wprost

Sonda
Gdzie będzie grał Robert Lewandowski w przyszłym sezonie?

Do tej pory tylko trzej piłkarze wygrywali Złotego Buta dwa razy z rzędu: Thierry Henry, Cristiano Ronaldo oraz Leo Messi. Teraz Lewandowski dołączył do tego grona, a w przyszłym sezonie spróbuje wyrównać rekord Argentyńczyka, który jako jedyny wygrywał tę klasyfikację trzy razy z rzędu. Niezależnie, czy Polak zostanie w Bayernie, czy przeniesie się do nowego klubu, z pewnością będzie jednym z faworytów do kolejnego triumfu. 

Złoty But 2021/22: klasyfikacja

1. Robert Lewandowski 35 goli 70 punktów

2. Kylian Mbappe 28 goli 56 pkt

3. Ciro Immobile 27 goli 54 pkt

Karim Benzema 27 goli 54 pkt

5. Wissam Ben Yedder 25 goli 50 pkt

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze