Mecz Bundesligi przerwany

Autor: ESPN+ Jeden z kibiców trafił arbitra liniowego plastikowym kubkiem

Skandal na meczu Bundesligi. To był zamach na sędziego, mecz przerwany

2022-03-19 16:30

Do skandalu doszło w piątkowym meczu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz VfL Bochum – Borussia Moenchengladbach został przerwany w 69. min. – Nie widziałem czegoś takiego w tym klubie przez 55 lat. Jestem wściekły – mówił dyrektor zespołu z Bochum Hans-Peter Villis. Sprawie przyglądają się władze niemieckiej ekstraklasy.

Goście z M’Gladbach prowadzili już w Bochum 2:0 po trafieniach Alassane'a Plei i Breela Embolo. Wtedy nerwy puściły jednemu z kibiców, najprawdopodobniej, gospodarzy. Z trybun w kierunku sędziego liniowego poleciał plastikowy kubek. Ten trafił prosto w głowę biegającego z chorągiewką Christiana Gittelmanna. Niemiec musiał przyklęknąć i choć po chwili pokazywał, że wszystko jest w porządku, to arbiter główny nie miał wątpliwości. Benjamin Cortus postanowił przerwać spotkanie. Po chwili zdecydował, że mecz nie będzie już w ogóle kontynuowany.

Pilne wieści o stanie zdrowia Cezarego Kucharskiego! Na te informacje czekały tłumy, jest przełom

Kamil Bortniczuk: Wybiliśmy Putinowi zęby! | Futbologia

Dyrektora generalnego Bochum przepytał dziennik „Bild”. – Jestem w tym klubie 55 lat i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jestem wściekły – rzucił Hans-Peter Villis. – Na Ukrainie trwa wojna, przygotowujemy okolicznościowe koszulki, wspieramy ten kraj jak możemy. A ludzie siedzą na trybunach i rzucają kubkiem z piwem w głowę. Jak głupim trzeba być? Około 25 tys. widzów, świetna atmosfera, ale niektórzy po prostu tego nie rozumieją – dodał.

Wszystko wskazuje na to, że ekipa M' Gladbach wygra ten mecz walkowerem.