To koniec finansowego El Dorado Roberta Lewandowskiego? Bayern OBCIĄŁ mu pensję!

2020-05-30 11:45 JWa
Robert Lewandowski
Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski swoją boiskową postawą zasłużył na jeden z najwyższych kontraktów w historii Bayernu Monachium. Kibice z Allianz Arena mogą być spokojni, że ich ukochana drużyna z Polakiem w składzie nie będzie miała problemów ze zdobywaniem bramek. Jednak kryzys związany z pandemią koronawirusa nie ominął nikogo. Bayern musiał zdecydować się na radykalny krok i do końca sezonu 2019/20 będzie płacił mniej swoim gwiazdom.

Robert Lewandowski i inne gwiazdy Bayernu Monachium już toczą zmagania w Bundeslidze. Mimo tego, zgodzili się na obniżkę swoich pensji do końca sezonu 2019/20. Wcześniejsze porozumienie zakładało zmniejszoną gażę za kwiecień. Według "Bilda" zawodnicy rozumieją jednak, że w trakcie kryzysu klub z Bawarii musi zaciskać pasa i nie robili większych problemów działaczom. Pełen uznania dla zawodników był Herbert Heiner. Prezydent Bayernu podkreślił, że wszystkie gwiazdy ze spokojem przyjęły obniżkę wynagrodzeń. - To bardzo satysfakcjonujące, że zespół w pełni rozumie obecną sytuację - stwierdził działacz.

Konsekwencje po geście Lewandowskiego w hicie Bundesligi. Niektórzy mogą być wściekli?

W kwietniu zawodnicy Bayernu dostali wypłaty niższe o 20% od poprzednich. Teraz konkretnych danych nie podano, ale można się spodziewać, że do końca sezonu gwiazdy Allianz Arena zarobią właśnie 1/5 mniej. Na razie w Bawarii wszyscy skupiają się na obronie mistrzostwa Niemiec. Bayern jest na dobrej drodze do realizacji misji, ponieważ wygrał wszystkie trzy spotkania po wznowieniu rozgrywek Bundesligi.

Robert Lewandowski ma rodzinę w brazylijskim rządzie?! Tajemnica Wacława Mariana

Magazyn Super Sport

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najpierw monachijczycy rozprawili się z Unionem Berlin 2:0, później pokonali Eintracht Frankfurt 5:2, a ostatnio w "Der Klassiker" udowodnili swoją wyższość nad Borussią Dortmund, wygrywając 1:0 po wspaniały golu Joshuy Kimmicha. Nie wiadomo kiedy Bayern zakończy sezon 2019/20. Niewykluczone, że dopiero pod koniec sierpnia, ponieważ w tym właśnie miesiącu ma zostać dokończona Liga Mistrzów 2019/20.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze