Robert Lewandowski ma rodzinę w brazylijskim rządzie?! Tajemnica Wacława Mariana

2020-05-29 10:08 DaO
Bayer Bayern TV TRANSMISJA NA ŻYWO GDZIE OGLĄDAĆ
Autor: AP Bayer Bayern TV TRANSMISJA NA ŻYWO GDZIE OGLĄDAĆ

Nie jest tajemnicą, że Polacy od wielu lat emigrują do innych krajów w poszukiwaniu lepszego życia. Dlatego też w wielu zakątkach świata możemy znaleźć polsko brzmiące nazwiska. Z takimi spotkamy się również w Ameryce Południowej. Jeden z brazylijskich ministrów ma nazwisko, który zna każdy piłkarski kibic. Ricardo Lewandowski przyznał kiedyś, że bacznie obserwuje karierę Roberta.

Zbieżność nazwisk w jednym kraju nie jest niczym dziwnym. Ale jeśli polskie nazwisko ma brazylijski Prezes Najwyższego Sądu Federalnego, to znaczy, że coś jest na rzeczy. W Kraju Kawy Ricardo Lewandowski jest postacią popularną. Jest szanowanym politykiem i prawnikiem. Brazylijczyk nigdy nie ukrywał swoich polskich korzeni i przyznał, że nazwisko odziedziczył po ojcu.

Krzysztof Piątek PAPUGUJE Roberta Lewandowskiego?! To WIDEO rozwiewa wątpliwości!

Wacław Marian do Brazylii wyemigrował w połowie XX wieku. Nie dziwi więc, że prezes, którego można tytułować mianem ministra, wyraził nadzieje, że jest spokrewniony z kapitanem reprezentacji Polski. Kilka lat temu przyznał, że bacznie przygląda się karierze napastnika Bayernu Monachium. Nadzieje Prezesa Najwyższego Sądu Federalnego zostały jednak stłamszone przez brazylijskie media.

Sąd skazał winnych napadu na piłkarzy Sportingu. Czterdziestu ukaranych

Portal Uol.com.br ustalił, że nazwisko Lewandowski jest siódmym najpopularniejszym nazwiskiem w Polsce. Ponadto nie doszukano się informacji, skąd dokładnie pochodził ojciec ministra. To natomiast wyklucza możliwość ustalenia drzewa genealogicznego 72-latka. Szansa na pokrewieństwo jest jednak mizerna, ale historia i tak budziła w Brazylii duże zainteresowanie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze