Arka i Raków w półfinale Pucharu Polski

2021-03-02 23:06

Pierwszymi półfinalistami piłkarskiego Pucharu Polski zostały zespoły Arki Gdynia i Rakowa Częstochowa. Pozostałe dwa ćwierćfinałowe mecze odbędą się środę.

Losowanie ¼ finału postawiło naprzeciw siebie dwie drużyny ekstraklasy i dwie grające w niższej klasie.

Puszcza Niepołomice po drodze do ćwierćfinału wyeliminowała m.in. Lechię Gdańsk, miała tez atut własnego boiska. Jej rywale nie trafili wcześniej na drużynę z ekstraklasy. Trafią na taką zapewne w półfinale.

Do przerwy był remis 1:1. W drugiej połowie Arka przyspieszyła i cztery razy trafiła do siatki Gabriela Kobylaka. Dwa razy uczynił to Marcus Vinicius da Silva. Ostateczny rezultat to 2:5 dla gdynian.

Kiepski poziom miał drugi mecz, w Poznaniu. Lech, gospodarz rywalizacji nie miał pomysły na pokonanie częstochowian. Bramki dla gości padły w ostatniej półgodzinie. Zdobyli jej Andrzej Niewulis i Vladislavs Gutkovskis.

Obecny na trybunach nowy selekcjoner reprezentacji Paulo Sousa nie miał powodów do zadowolenia. W zimny wieczór okrył się kocem, a gra ani trochę go nie rozgrzała. Stopniały szanse na powołanie do kadry lechitów Tymoteusza Puchacza i Jakuba Kamińskiego. Lepiej wypadł Kamil Piątkowski z Rakowa.

Może w środę cokolwiek rozgrzeje selekcjonera ćwierćfinał Piast Gliwice - Legia Warszawa.