Legia - Górnik

i

Autor: Cyfrasport Legia - Górnik

Porozmawialiśmy z Tomaszem Sokołowskim

Aż trudno uwierzyć, że Legia czeka tak długo na wygraną ze Stalą Mielec. "Legia nie jest im straszna"

2022-08-26 10:21

Trzy zwycięstwa i remis to najnowszy bilans mielczan w starciach z Legią. Długie lata trzeba było czekać na ich powrót do Ekstraklasy, ale odkąd do niej wrócili – bardzo umiejętnie uprzykrzają życie legionistom. Warszawianie muszą wrócić pamięcią do 1996 roku, by przypomnieć sobie wygraną nad Stalą. W piątek w Mielcu Legia spróbuje wygrać dopiero czwarty w tym roku mecz na wyjeździe.

Wygraliśmy bardzo wysoko, aż 5:0. Stal leciała z hukiem z ligi – wspomina Tomasz Sokołowski, były piłkarz Legii, który 5 czerwca 1996 roku grał w zwycięskim przez Wojskowych meczu z Mielcu. W 2020 roku Stal wróciła do elity i znalazła patent na Legię. – Są bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Nie mają może mocnego składu, ale znajdują pomysł na grę z Legią, ale nie nazwałbym tego jeszcze „patentem na Legię”. Walczą, są zdeterminowani, mają mocne stałe fragmenty gry. Pod wodzą Adama Majewskiego podobnie to wygląda. Świetnie walczyli z Rakowem (2:3), wygrali z Lechem 2:0 właśnie dzięki stałym fragmentom gry. Patrząc na to ilu kluczowych zawodników odeszło, jacy przyszli, to trwa przebudowa – mówi Sokołowski.

Arkadiusz Milik piłkarzem Juventusu! Oficjalny komunikat! Bomba transferowa z udziałem Polaka

PKO EKSTRAKLASA odc 02

Stal po świetnym starcie sezonu, przegrała w Gliwicach z Piastem aż 0:4. Legia rzutem na taśmę wywalczyła remis 2:2 u siebie z Górnikiem Zabrze. - Stal przegrała, bo w końcu Piast musiał się obudzić, a Kamil Wilczek odblokować. Trafiło na mielczan. Legia nie może się już potykać, jeśli chce walczyć o czołówkę ligi. Legia piłkarsko jest lepsza od Stali, ale wielokrotnie Stal Mielec, czy Radomiak pokazywały, że Legia nie jest im straszna – dodał były pomocnik Wojskowych.

Czesław Michniewicz ma powody do radości! Przełom w powrocie do formy jednego z reprezentantów

Powrót na Łazienkowską Carlitosa ma sprawić, że siła rażenia Legii znowu będzie respektowana na wszystkich boiskach PKO BP Ekstraklasy, ale czy Hiszpan zagra w Mielcu od pierwszej minuty? Za nim dopiero tydzień treningów z drużyną i 29 minut w meczu z Górnikiem. – Jeszcze za wcześnie. Na pewno jest przygotowany pod względem fizycznym, ale czy piłkarsko jest gotowy dać drużynie tą jakość. Trudno mi powiedzieć. Trzeba zaznaczyć, że zespół z przodu funkcjonował dobrze: z Mucim, Kapustką i Josue. Trzeba znaleźć kogoś „defensywnego”, który by to wszystko zabezpieczał. Carlitosa można spróbować w roli fałszywego skrzydłowego. Ma takie umiejętności, by tak grać, mając z tyłu Filipa Mladenovicia na przykład. Muci też może grać na skrzydle, na ósemce i dziesiątce. Ale najpierw trzeba to sprawdzić w treningu, by ta wymienność pozycji była w automatyzmach. Z Górnikiem mi tego brakowało. Była statyczność, problemy z wyprowadzeniem piłki i później z utrzymaniem jej. Górnik pokazał, że jak ma się siły i wysoko podchodzi pod legionistów, to się gubili – analizował Sokołowski.

Te słowa Zbigniewa Bońka nie spodobają się Lewandowskiemu! Były prezes PZPN wywołał burzę

Ostanie pięć spotkań Legii ze Stalą:

30.04.2022 Stal - Legia 2:1

07.11.2021 Legia - Stal 1:3

09.05.2021 Stal - Legia 0:0

18.12.2020 Legia - Stal 2:3

05.06.1996 Stal - Legia 0:5

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci do czołówki?
Najnowsze