Jakub Błaszczykowski, Dawid Błaszczykowski

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Oficjalny komunikat

Błaszczykowski odchodzi z Wisły Kraków! Pożegnał się z kibicami, nie ma już odwrotu

2022-07-29 11:14

Wisła Kraków powoli odnajduje się w nowej rzeczywistości, jaką jest spadek z Ekstraklasy i walka w 1. lidze. Klub przeszedł spore zmiany personalne na boisku, ale rewolucja nie ominęła także gabinetów. Nie ma już odwrotu - Dawid Błaszczykowski odchodzi z Wisły. Nie będzie dłużej prezesem Białej Gwiazdy i pożegnał się z kibicami.

Wisła Kraków wypadła z Ekstraklasy

Spadek z Ekstraklasy oznaczał znaczące straty finansowe i konieczność reorganizacji drużyny. Z klubem pożegnało się wielu piłkarzy, których zastąpili nowi zawodnicy. Najpoważniejszymi transferami wydawały się wzmocnienia w postaci Igora Łasickiego, Michała Żyry i powrót Vullneta Bashy. Nowa Wisła rozpoczęła już walkę w Fortuna 1. Lidze, a cel jest prosty. Jak najszybszy powrót do elity. Na razie Biała Gwiazda zanotowała remis 0:0 z Sandecją Nowy Sącz i wygrała 2:0 z Resovią Rzeszów. Nowa rzeczywistość jest trudna, ale władze 13-krotnego mistrza Polski robią wszystko, by wyjść na prostą. Jednym z ruchów było zwołanie specjalnej konferencji prasowej przed sezonem, na której wytłumaczono wiele spraw. Podczas medialnego spotkania zapowiedziano też dymisję zarządu - prezesa i wiceprezesa. Teraz wiadomo już, że dymisja będzie skuteczna na koniec lipca.

Jakub Błaszczykowski - zagra jeszcze w tym roku? Jerzy Brzęczek powiedział o jego powrocie, padła deklaracja

Tomaszewski GRZMI po spadku Wisły: Mam jedno pytanie do Błaszczykowskiego...

Dawid Błaszczykowski odchodzi z Wisły Kraków! Pożegnał się z kibicami

Tym samym Dawid Błaszczykowski nie będzie już prezesem, a Maciej Bałaziński wiceprezesem Wisły. Pozostali oni na stanowiskach do momentu uporządkowania spraw sportowych, organizacyjnych i finalizacji rozmów z partnerami. W tym czasie przygotowano się do zmiany i właściciele Białej Gwiazdy podjęli już decyzję. Nowym prezesem został Władysław Nowak. Od 2015 roku jest on współwłaścicielem firmy Nowak-Mosty, która jesienią 2019 roku została sponsorem Wisły i z czasem zwiększała swoje zaangażowanie w klub. W grudniu 2021 roku Nowak objął także 3,75 procent akcji piłkarskiej spółki.

Korona Kielce ogłosiła transfer Ronaldo. Jest jeden haczyk!

Robert Lewandowski mieszka w luksusach!

Dawid Błaszczykowski był prezesem Wisły Kraków

Dawid Błaszczykowski był prezesem od 20 kwietnia, a od 19 czerwca 2020 roku tworzył zarząd wraz z Bałazińskim. Teraz ich praca dobiegła końca. Brat Jakuba Błaszczykowskiego pożegnał się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Dziękuję każdemu pracownikowi z osobna za współpracę i wsparcie otrzymywane każdego dnia, dziękuję Sponsorom i Partnerom za kooperację i cenną naukę, a także całej społeczności kibicowskiej Wisły Kraków, która jest siłą tego Klubu. Do zobaczenia na stadionie przy R22!" - napisał.

Sonda
Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze