Bohaterski strażak-piłkarz z Dębna uratował dzieci. Jest reakcja prezydenta Dudy, ważne odznaczenie

2022-01-20 16:08
Łukasz Gryciak
Autor: www.facebook.com/mksdab/

O jego pięknym zachowaniu mówiła cała Polska. Łukasz Gryciak uratował życie dwójki dzieci i babci podczas pożaru. Strażak z Dębna to także piłkarz jednego z lokalnych zespołów. Za bohaterskie zachowanie został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę jednym z czołowych wyróżnień.

Prezydent RP odznaczył bohaterskiego strażaka-piłkarza

Strażak z Dębna, który bohatersko uratował dwójkę dzieci i babcię z pożaru, został odznaczony przez Prezydenta RP - poinformował w czwartek wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. "Łukasz Gryciak, który ryzykował życiem, by z płonącego mieszkania w Dębnie wydostać dwoje dzieci i ich babcię odznaczony został Krzyżem Zasługi za Dzielność" - poinformował w czwartek na Twitterze wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. Napisał też, że "będzie miał zaszczyt wręczyć odznaczenie Bohaterowi".

NIE PRZEGAP! Ryzykował życie, żeby uratować dzieci z płonącego budynku! Poruszające słowa bohaterskiego piłkarza [TYLKO U NAS]

W opinii Szefernakera decyzja o przyznaniu odznaczenia to szybka reakcja prezydenta Andrzeja Dudy. 

Za co Łukasz Gryciak został odznaczony?

Łukasz Gryciak brał w piątek udział w akcji gaszenia bloku przy ul. Jana Pawła II w Dębnie. Trzeba było ewakuować lokatorów - większość sama opuściła blok, jednak starszą kobietę i dwoje jej wnucząt musieli wyprowadzić strażacy. Gryciak ewakuując dzieci oddał im swój aparat tlenowy. Przez to z objawami podtrucia trafił do szpitala.

NIE PRZEGAP! Grzegorz Krychowiak popisowo strollował piłkarzy Legii. Wypomniał im roleksy na rękach

Sonda
Czy uważasz decyzję prezydenta Andrzeja Dudy za słuszną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze