Bartosz Biedrzycki

Autor: Cyfrasport Bartosz Biedrzycki, Polonia Warszawa

Trzeci spadkowicz z I ligi

Co z Polonią Warszawa i Resovią? Wiadomo kto z tego duetu nie utrzymał się na zapleczu ekstraklasy, przesądził ten gol! [WIDEO]

2024-05-26 18:37

W I lidze zapadły decydujące rozstrzygnięcia. Do ekstraklasy awansowały Lechia Gdańsk i GKS Katowice. Kolejne zespoły wystąpią w barażach. Poznaliśmy także trzeciego spadkowicza. Kto podzielił przykry los degradacji, który wcześniej stał się udziałem Zagłębia Sosnowiec i Podbeskidzia Bielsko-Biała?

Resovia też wygrała, ale to było za mało

Przed ostatnią kolejką Polonia zajmowała bezpieczne 15. miejsce w I lidze. Miała punkt przewagi nad Resovią. Czarne Koszule pokonały 2:1 na wyjeździe Stal Rzeszów w 34. kolejce. W ten sposób zapewniły sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Beniaminek ze stolicy zaczął spotkanie ze Stalą obiecująco, bo dość szybko gola strzelił Krzysztof Koton. Jednak gospodarze jeszcze przed przerwą odpowiedzieli bramką. Po przerwie bramkarza rzeszowskiego klubu zaskoczył Bartosz Biedrzycki, który strzelił w tzw. krótki słupek. Polonia przerwała serię sześciu meczów bez zwycięstwa. Do zdegradowanych wcześniej Zagłębia i Podbeskidzia dołączyła zatem Resovia. Zwycięstwo ekipy z Rzeszowa z Wisłą Płock 2:1 nic jej już nie dało.

Wielki BŁĄD! Niesamowita historia pomocnika z Katowic, dał GieKSie to, czego nie potrafiło dać wielu przed nim

Dwie czerwone kartki Znicza

Odra wygrała za to 2:0 ze Zniczem, który kończył mecz w Opolu w osłabieniu. Sędzia pokazał dwie czerwone kartki dla graczy z Pruszkowa. Zobaczyli je: Tymon Proczek w 1. minucie i Jurij Tkaczuk w 70. minucie. Znicz zakończył sezon na 13. miejscu.

GKS Katowice wraca do Ekstraklasy po 19 latach! Wielkie zwycięstwo z Arką w Gdyni. Zapis relacji na żywo z Multiligi

Quiz. Rozpoznasz polskich mistrzów sportu z PRL-u? 15/15 to obowiązek kibica!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od jednej z największych legend. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, która nadal dzierży rekord Polski w biegu na 400 m to...