Jakub Błaszczykowski

Autor: Cyfrasport Jakub Błaszczykowski w meczu z Wisłą Płock

Co za gol kadrowicza! Błaszczykowski wrócił i znów zachwycił [WIDEO]

2020-10-25 13:10

Po raz kolejny Jakub Błaszczykowski (35 l.) pokazał jak wiele znaczy dla Wisły. Po ponad miesięcznej przerwie znów zobaczyliśmy go na boisku w Ekstraklasie. Był rezerwowym, ale jak wszedł, to od razu zaznaczył obecność na boisku. To właśnie reprezentant Polski przypieczętował wygraną „Białej gwiazdy” 3:0 nad ekipą Podbeskidzia, której strzelił kapitalną bramkę.

Przez ostatni miesiąc Wisła musiała radzić sobie bez lidera zespołu. Błaszczykowski przeciwko Podbeskidziu wszedł w 67. minucie. I dał znakomitą zmianę. W tym momencie krakowska drużyna prowadziła już 2:0. Wcześniej gole strzelili: Jean Carlos Silva (35 min, karny) i Chuca (61 min). Po pięciu minutach kapitan wiślaków będąc na własnej połowie zagrał do Felicio Browna Forbesa, który ruszył w kierunku bramki „Górali”. Jednak po chwili został w nieprzepisowy sposób powstrzymany przez obrońcę Aleksandra Komora. Arbiter pokazał czerwoną kartkę.

Robert Lewandowski wyprzedził LEGENDARNEGO Polaka. Co za WYCZYN!

Popisową akcję Błaszczykowski przeprowadził już w doliczonym czasie. Na długie podanie zdecydował się czeski obrońca Michal Frydrych. Skrzydłowy wiślaków ruszył prawą stroną. Przed polem karnym przełożył sobie piłkę na lewą nogę, zwiódł dwóch obrońców i oddał silny strzał na bramkę rywali. Bramkarz Rafał Leszczyński był bez szans po tym kapitalnym uderzeniu. W podobny sposób Błaszczykowski strzelił gola z Rosją na EURO 2012. W ten sposób Wisła ma już na rozkładzie drugiego z beniaminków. To jej druga wygrana z rzędu, trzeci mecz bez porażki i trzeci z czystym kontem. To także pierwszy triumf na własnym stadionie w tym sezonie.

Zbigniew Boniek ofiarą OBRZYDLIWEGO HEJTU po zakażeniu koronawirusem. Porównany do IDIOTY