Martin Doleżal

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER Martin Doleżal

Doleżal wprawił wszystkich w osłupienie, a jego kolega zachował się cudownie [WIDEO]

2022-04-08 20:24

To był ważny dzień dla drużyny, która walczy o utrzymanie w Ekstraklasie. Zagłębie Lubin zmierzyło się ze Stalą Mielec i musiało punktować, chcąc zwiększyć szansę na pozostanie w elicie. Udało się, lubinianie wygrali 3:1, a bohaterem „Miedziowych” został autor dwóch goli Martin Doleżal. Oba padły po ładnych i precyzyjnych strzałach głową.

Bramki Doleżala padły w odstępie 15 minut drugiej połowy. Kiedy trafił po raz pierwszy, Zagłębie remisowało 1:1. Za parę minut na 2:1 podwyższył Erik Daniel, najpiękniejszym strzałem z dalszej odległości, lobującym rywali próbujących murować bramkę. To tak zdeprymowało gości, że kilka chwil później Doleżal znowu główką ustalił wynik. To było 6 minut przed końcem spotkania. Przypomnijmy, że w poprzednim meczu w Mielcu, górą była Stal, która pokonała Zagłębie 4:2 Rewanż udał się nadzwyczajnie, a i trzy punkty mogą być na wagę złota dla ekipy z Lubina.

Aleksandar Vuković sprowokował kibiców przed Lech - Legia. Kilka słów wywołało burzę, zarzucają mu brak klasy

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy

KGHM Zagłębie Lubin – PGE FKS Stal Mielec 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Oskar Zawada (56), 1:1 Martin Doleżal (71-głową), 2:1 Erik Daniel (79), 3:1 Martin Doleżal (84-głową).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Sasa Balic, Łukasz Łakomy; PGE FKS Stal Mielec: Oskar Zawada, Maksymilian Sitek, Przemysław Maj.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 2 079.

Legia Warszawa jednak zagra w europejskich pucharach? Zaskakująca teoria! Trener Lecha zaskoczył

KGHM Zagłębie Lubin: Kacper Bieszczad – Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Jhon Chancellor, Sasa Balic (55. Mateusz Bartolewski) – Patryk Szysz (46. Cheikhou Dieng), Łukasz Łakomy, Aleksandar Scekic (55. Koki Hinokio, 82. Tomasz Pieńko), Filip Starzyński (70. Łukasz Poręba), Erik Daniel – Martin Doleżal.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek – Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Marcin Flis – Mateusz Żyro, Arkadiusz Kasperkiewicz (73. Maciej Urbańczyk), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (82. Przemysław Maj), Maciej Domański – Oskar Zawada (69. Dominik Steczyk).

Czy Zagłębie Lubin utrzyma się w Ekstraklasie?