Cracovia - Zagłębie Lubin WYNIK

i

Autor: Cyfrasport Cracovia - Zagłębie Lubin WYNIK

Nowy w Cracovii

Duńskie wzmocnienie "Pasów". Z ligi norweskiej do Ekstraklasy [NASZ NEWS]

2024-02-13 6:30

Cracovia świetnie rozpoczęła rundę rewanżową ekstraklasy gromiąc Radomiaka aż 6:0. „Pasy” nie zaprzestają działań na rynku transferowym. Według naszych informacji nowym piłkarzem Cracovii zostanie dzisiaj oficjalnie duński pomocnik, Mikkel Maaigard.

Niespełna 29-letni letni Maigaard był ostatnio zawodnikiem norweskiego Sepsborg 08 występującego w Eliteserien. Po wygaśnięciu kontraktu z końcem grudnia, w Norwegii gra się systemem wiosna-jesień, został wolnym zawodnikiem. Miniony sezon był imponujący w wykonaniu ofensywnego pomocnika, bo łącznie w 33 meczach strzelił 10 goli i miał 7 asyst. Jest wychowankiem duńskiego klubu Esbjerg, jednak w tamtejszej ekstraklasie nigdy nie zagrał, choć występował w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju.

Pechowe początki Karola Świderskiego w Serie A, zadrżeliśmy ze strachu. Ważne wieści dla Michała Probierza

W 2016 roku wyjechał na Islandię, a od 2018 roku grał w Norwegii. Niezwykle udane były dwa ostatnie sezony w jego wykonaniu w barwach Sepsborg 08. W 2022 roku w 29 meczach (liga i puchar Norwegii) strzelił 10 goli i miał 6 asyst, a więc bardzo podobne liczby, jak w ubiegłym roku. Jest uniwersalnym piłkarzem, ale w Cracovii będzie występował najprawdopodobniej na pozycji „10”, bo "Pasy" na platformie X, informując o testach medycznych Duńczyka, przedstawiają go jako dyrygenta. Jego pozyskanie na pewno zwiększy rywalizację w krakowskim zespole, ale i pomoże w sytuacji, gdy kontuzji w meczu z Radomiakiem doznał pomocnik Patryk Sokołowski. Maigaard jest trzecim piłkarzem pozyskanym przez Cracovię zimą. Wcześniej przybył wspomniany Sokołowski z Legii oraz obrońca z Albanii, Eneo Bitri.

Najdroższa butelka w historii Śląska Wrocław. Finał incydentu z meczu ekstraklasy, poznaliśmy wysokość kary

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze