Legia Warszawa

Autor: PAP / Piotr Nowak Legia Warszawa

Legia w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów! Nie było łatwo, wielkie emocje

2021-07-27 19:27

Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów! Podopieczni Czesława Michniewicza nie pozostawili wątpliwości mistrzom Estonii - Florze Tallin i awansowali do kolejnej rundy Champions League. W kolejnej rundzie warszawiacy zmierzą się z Dinamem Zagrzeb, jednak zapewnili sobie udział w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA.

Flora Tallin - Legia Warszawa 0:1 (Rafa Lopes, 67')

Flora Tallin:  Igonen – Lilander, Purg, Kuusk, Lukka – Poom, Vassiljev, Miller – Zenjov, Sappinen, Ojamaa

Legia Warszawa:  Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Juranović, Martins, Josue, Mladenović – Rafa Lopes, Emreli, Luquinhas

Rewanż z Florą w Tallinie to nie był spacerek. Na szczęście kibice Legii nie drżeli do końca meczu o awans, bo sprawy w swoje nogi wziął Rafa Lopes. W 67. minucie Portugalczyk w perfekcyjny sposób wykończył dośrodkowanie Josipa Juranovicia. Cała akcja była… natychmiastową odpowiedzią na gola Flory. Na szczęście gola nieuznanego. Sędzia - z linijką w oku - dopatrzył się minimalnego spalonego Sergeia Zenjova. Estończycy protestowali, a legioniści grali…Mistrzowie Polski mogli w Estonii wygrać wyżej, ale w pierwszej połowie (dokładnie w 32. minucie) zza pola karnego minimalnie chybił Mahir Emreli, a w końcówce spotkania szarża w polu karnym Luquinhasa zatrzymała się na jednym z obrońców. Zwycięstwo dało Legii awans do III rundy el. Ligi Mistrzów, w której zmierzy się z Dinamem Zagrzeb, i - w razie dalszego nie powodzenia w LM i Lidze Europy - pewny udział w fazie grupowej Ligi Konferencji. Występy w nowych rozgrywkach UEFA już gwarantują warszawianom zastrzyk finansowy w postaci trzech milionów euro.

Flora Tallin - Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrywa z Florą Tallin! Mamy awans Warszawiaków do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

90+4'

Dobre dośrodkowanie Mladenovicia, jednak niecelnie!

90+2'

Szansa dla gospodarzy, ale spokojnie łapie Artur Boruc.

90'

Sędzia doliczył 4. minuty do czasu podstawowego.

90'

CO ZA SYTUACJA LEGII! Luquinas mógł podwyższyć wynik, robiąc rajd skrzydłem, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę!

89'

Rzut rożny dla Flory Tallin. Może być gorąco.

85'

Zamieszanie pod bramką Boruca. Jednak nic z niego nie wynika.

83'

Lopes schodzi, zmieni go Slisz.

78'

Luquinas zablokowany! Niezła akcja Brazylijczyka, ale niecelnie!

77'

Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką.

72'

Czas gra na korzyść Legii Warszawa, ale Flora nadal próbuje. Mamy dwie zmiany, na boisku pojawi się m.in. Ken Kallaste, znany z gry w Koronie Kielce.

70'

Emreli schodzi, Tomas Pekhart melduje się na boisku!

67'

GOL!!!! Świetne dośrodkowanie Juranovicia i Rafa Lopes wykorzystuje zagranie, trafiając do piłki! Mamy prowadzenie Legii!

65'

LEGIA MA WIELKIE SZCZĘŚCIE! Piłkarze Flory rozegrali świetną akcję i strzelili bramkę, ale odgwizdano spalonego!

64'

Vasilliev zagrywa na skrzydło, jednak pomocnik Flory wypchany z piłką poza aut bramkowy. Mamy rzut rożny.

61'

Niezły pomysł ze strony Flory, ale jednak niecelnie. Zacznie Boruc.

60'

Dobra próba rozegrania między Hołownią i Luquiniasem, ale bramkarz Flory bardzo czujni.

56'

Emreli oddaje strzał, jednak lekko i po ziemi. Bramkarz Flory od bramki.

55'

Zamieszanie pod bramką Legii, piłkarze Flory cały czas podchodzą pod bramkę, ale nie są w stanie oddać celnego strzału.

55'

Żółta kartka dla Lukki, Legia od rzutu wolnego.

53'

Muller próbował z daleka, jednak Boruc łapie w ręce!

50'

Rzut wolny dla Legii, jednak Josue w blok obrońców Flory.

48'

Dośrodkowanie Flory na dalszy słupek z rzutu rożnego i było groźnie, jednak na szczęście, Legia nie traci bramki.

45'

Początek drugiej połowy! Legioniści przy piłce.

45'

Koniec pierwszej połowy! Mamy bezbramkowy remis, a więc wynik korzystny dla mistrza Polski.

32'

SZANSA DLA LEGII! Niewiele brakowało! Emreli uderzył z całej siły, ale obok słupka bramki.

30'

Josue próbował rozgrywać, jednak Flora zdołała przejąć piłkę. Nadal nie mamy bramki!

28'

Niezła sytuacja Flory! Kolejna ofiarna obrona Legii i mamy rzut rożny dla Flory.

26'

Josue strzela zza pola karnego, jednak piłka odbita od obrońców! Niezła sytuacja Legii, jednak blok obronny Flory daje radę!

24'

CO ZA SZANSA FLORY! Mamy szczęście, Legia była niezwykle bliska straty bramki, jednak Wieteska ratuje Boruca w ostatniej chwili!

17'

Henrik Ojaama fauluje Hołownię. Mamy wolny dla Legii z dalekiej odległości.

9'

Emreli! Niezła sytuacja Legii, jednak Azer nad poprzeczką!

8'

Kolejna szansa dla Flory! Jednak dobre zachowanie obrońców Legii, którzy wybijają piłkę.

7'

Dobra wrzutka ze strony Henrika Ojaamy! Były piłkarz Widzewa, Legii i Miedzi Legnica wrzucił do kolegi, który minimalnie przestrzelił!

5'

Dobra postawa Estończyków, przenieśli się pod bramkę Artura Boruca i coraz odważniej rozgrywają piłkę.

3'

Jak na razie dobre wejście w grę Legii! Luquinias stał przed szansą na otworzenie wyniku.

Witamy w relacji z meczu między Florą Tallin a Legią Warszawa. Przed nami wielkie emocje. Estończycy przy piłce.

Zapraszamy do relacji z meczu Flora Tallin - Legia Warszawa. Początek relacji o godzinie 18.00