Josip Juranović

i

Autor: Cyfra Sport Josip Juranović

Głośny transfer byłego piłkarza Legii? Warszawski klub może solidnie zarobić!

2022-06-28 15:37

Choć Josip Juranovic odszedł z Legii niespełna rok temu, wciąż stanowi dla warszawskiego klubu potencjalny zarobek. Wszystko z powodu klauzuli zawartej pomiędzy „Wojskowymi” a Celtikiem Glasgow, gwarantującej polskiemu zespołowi procent z przyszłego transferu Chorwata. 27-latek jest obiektem zainteresowania wielu mocniejszych klubów i niewykluczone, że do transferu dojdzie już podczas najbliższego okna. Wg doniesień „The Times”, Szkoci za swojego zawodnika będą chcieli zainkasować przynajmniej 15 mln funtów.

Juranovic trafił do Warszawy w lipcu 2020 roku z Hajduka Split, będąc zastępcą zmagającego się z poważnym urazem Marko Vesovicia. Początki Chorwata przy Łazienkowskiej nie były łatwe, ale z czasem stał on się kluczowym zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez Czesława Michniewicza, kończąc sezon 2020/2021 z bilansem jednej zdobytej bramki i ośmiu zanotowanych asyst. Dobra postawa zaowocowała powołaniem do reprezentacji Chorwacji na mistrzostwa Europy, a solidne występy na europejskim czempionacie sprawiły, że prawym obrońcą zainteresowały się mocniejsze od Legii kluby. Ostatecznie „Jura” trafił do Celtiku Glasgow, a kwota transferu wyniosła ok. 3 mln euro.

Warszawski klub zapewnił sobie także procent od kolejnego transferu Chorwata. Niewykluczone, że do takowego dojdzie już w najbliższym okienku transferowym. Bardzo dobra postawa Juranovicia w szkockiej Premiership sprawiła bowiem, że jego usługami zainteresowały się kluby zdecydowanie większe od „The Bhoys”. Wcześniej mówiło się o Leicester City, w ostatnich tygodniach do tego grona dołączyło również Atletico Madryt. Michael Grant z „The Times” informuje, że jeśli faktycznie ma dojść do przenosin 27-latka na Półwysep Iberyjski, hiszpański klub będzie musiał liczyć się z wydatkiem rzędu przynajmniej 15 mln funtów (ponad 17 mln euro).

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci do czołówki?

Potencjalnemu transferowi Juranovicia – który w minionym sezonie zaliczył 44 mecze, strzelając 6 goli i notując 4 asysty – uważnie przyglądać się będzie także warszawski klub. Legia zagwarantowała sobie bowiem ok. 10% z przyszłego transferu Chorwata, co oznacza, że do budżetu „Wojskowych” wpłynęłoby ok. 2 mln euro. Jak informuje powyższe źródło, sytuacja wydaje się być dynamiczna, a na ostateczne rozwiązanie będziemy musieli poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze