Igor Angulo, Górnik Zabrze

Autor: Cyfra Sport Igor Angulo

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin: Hiszpański duet przesądził o zwycięstwie gospodarzy [WIDEO]

2020-02-29 19:36

W "środkowym" meczu PKO Ekstraklasy zaplanowanym na sobotę, Górnik Zabrze pokonał u siebie 3:1 Pogoń Szczecin. Ekipa ze Śląska prowadziła 2:0 już do przerwy, a ostatecznie zwyciężyła 3:1. Po bramce zdobyli hiszpańscy snajperzy zabrzan - Igor Angulo i Jesus Jimenez.

Już na samym początku starcia na Arenie Zabrze gościom w sukurs przyszedł słupek. W 20. minucie tylko szczęścia już jednak nie mieli - Erik Jirka doskonale zachował się bowiem w pojedynku oko w oko z Dante Stipicą i otworzył wynik spotkania. Po upływie pół godziny gry było już natomiast 2:0. Tym razem ze znakomitej strony pokazał się Igor Angulo, który z zimną krwią wykorzystał sytuację stworzoną mu przez kolegów.

Po zmianie stron boiska obraz pojedynku nie uległ zmianie. To Górnicy byli stroną dominującą i udokumentowali to trafieniem numer trzy - doskonale w polu karnym gości zachował się w tym przypadku Jesus Jimenez. Honor przyjezdnych uratował Paweł Cibicki, wpisując się na listę strzelców w Ekstraklasie po raz drugi w swojej karierze. To jednak było za mało dla Pogoni, aby mogła wyjechać z Zabrza chociażby z punktem.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (2:0)

Bramki: Jirka 20, Angulo 33, Jimenez 62 - Cibicki 77

Górnik: Martin Chudy - Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janaa - Erik Jirka, Roman Prochazka, Alasana Manneh (83. Piotr Krawczyk), Łukasz Wolsztyński (56. Kamil Zapolnik), Jesus Jimenez - Igor Angulo (78. Mateusz Matras)

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Sebastian Kowalczyk, Tomas Podstawski (46. Paweł Cibicki), Zvonimir Kozulj (69. Santeri Hostikka), Marcin Listkowski, Srdan Spiridonović - Soufian Benyamina (63. Michalis Manias)

Żółte kartki: Prochazka, Zapolnik, Manneh - Benyamina.